Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Silvestrovská noc byla v KNTB rušná, lékaři ošetřovali desítky lidí.

1.1.2012

Poslední noc minulého roku byla ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), jako každoročně rušná. Lékaři ošetřovali desítky lidí a mnohé z nich museli nechat v nemocnici k hospitalizaci a některé čekala i operace.
Ambulancemi traumatologického oddělení prošlo za silvestrovskou noc 17 pacientů. „Hned navečer jsme přijali pacienta, který se musel podrobit operaci kotníku. Operovali jsme také starší paní, která si zlomila krček. Na jednotce intenzivní péče skončila žena s poraněním hlavy a hrudníku po pádu ze schodů a další pacient s krvácením do mozku, který si zranění přivodil rovněž při pádu,“ sdělil lékař traumatologie KNTB Petr Menšík.
Ostatní pacienti přicházeli k ošetření s drobnými úrazy, například tržnými ranami, podvrtnutými kotníky nebo naštípnutými prsty na rukách. 
Ani zdravotníci v příjmové ambulanci interní kliniky KNTB se nezastavili. Jen o silvestrovské noci ošetřili zhruba 20 pacientů, z nichž asi polovina musela zůstat v nemocnici. Mezi hospitalizovanými jsou například pacienti s infarkty, kolapsy, plicními edémy, astmatem a také dva opilí.

1.1.2012
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn