Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Silvestr v KNTB: zlomeniny, tržné rány, bolesti na hrudi, intoxikace alkoholem

1.1.2017

Více než stovku pacientů ošetřili zdravotníci v ambulanci interní kliniky a traumatologického oddělení během silvestrovské služby, tedy od rána 31. prosince 2016 do rána 1. ledna 2017.

Ambulancemi interní kliniky prošlo od ranních šesti hodin 31. prosince 2016 do šesti hodin ráno 1. ledna 2017 celkem 31 pacientů. Z nich muselo být v nemocnici hospitalizováno 16. Vyšetřeni nebo hospitalizováni byli například kvůli bolestem na hrudníku, cévní mozkové příhodě, intoxikaci alkoholem, teplotám. Větší počet pacientů se v ambulanci ocitl s průjmem a zvracením.

V ambulancích traumatologického oddělení skončilo během 24 hodinové silvestrovské služby 87 pacientů a z nich osm muselo zůstat v nemocnici.

„Ošetřovali jsme tržné rány, úrazy po dopravních nehodách nebo napadení, zlomeniny, pohmožděniny. Po půlnoci to byla také poranění rukou způsobená při manipulaci s pyrotechnikou a jeden pacient s takovým poraněním bude operován,“ sdělil lékař traumatologického oddělení Miroslav Budoš.

1.1.2017
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn