Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Seznam laboratorních vyšetření - STATIM

Seznam laboratorních vyšetření - STATIM

Akutní vyšetření mají přednost při vyšetřování ostatního biologického materiálu. Jsou určena pro závažné stavy a akutní změny stavu pacienta. Na žádance musí být zřetelně vyznačen požadavek STATIM.
Je vhodné o požadavku na vyšetření informovat telefonicky pracovníky laboratoře.
Kromě běžných požadavků na identifikaci pacienta musí být uveden i telefonní kontakt pro nahlášení výsledku.
 
Bakteriologie
likvor: mikroskopicky, latexovou aglutinací, Streptococcus pneumoniae
vyšetření na aktinomykozu: mikroskopicky
závažný tekutý materiál, nátěry na sklíčku: mikroskopicky
sputum, BAL na BK: mikroskopicky
V pracovní dny musí být dodán biologický materiál do laboratoře nejpozději do 15.00 hod. V sobotu a ve svátky musí být dodán biologický materiál do laboratoře nejpozději do 13.00 hod. pouze po předchozí telefonické domluvě na tel.: 577 553 134. Nálezy jsou telefonicky hlášeny odesílajícímu pracovišti.       

Parazitologie
BAL, sputum: mikroskopicky
duodenální štáva: mikroskopicky
Malárie: mikroskopicky, imunochromatograficky
V pracovní dny musí být dodán biologický materiál v do laboratoře nejpozději do 14.00 hod. V sobotu a ve svátky musí být dodán biologický materiál do laboratoře nejpozději do 13.00 hod. pouze po předchozí telefonické domluvě na tel.: 577 553 134. Nálezy jsou telefonicky hlášeny odesílajícímu pracovišti.       

Serologie 
HAV IgM,IgG, HBsAg, anti HBs, markery hepatitidy B, anti HCV  
HIV 1,2+p24
Rubeolla IgM, IgG, CMV IgM, IgG, EBV VCA IgM, IgG, EBV EBNA IgG
V pracovní dny musí být dodána sražená krev do laboratoře nejpozději do 13.30 hod.  V sobotu a ve svátky musí být dodána sražená krev do laboratoře nejpozději do 10.00 hod. pouze po předchozí telefonické domluvě na tel.: 577 553 134. Nálezy jsou telefonicky hlášeny odesílajícímu pracovišti.
       
Klíšťová encefalitida (KENC IgM)
V pracovní dny musí být dodána sražená krev nebo likvor do laboratoře nejpozději do 13.00 hod. V sobotu a ve svátky musí být dodána sražená krev nebo likvor do laboratoře nejpozději do 11.00 hod. Nálezy jsou telefonicky hlášeny odesílajícímu pracovišti.       

PCR 
Statimová vyšetření provádíme pouze po telefonické domluvě na tel.: 577 553 136 v pracovní dny.

Výsledky jsou na oddělení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně zasílány elektronicky ihned po uvolnění do NIS - MIKROKUK a FONS AKORD.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn