Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Setkání na téma implantace totální endoprotézy - pacienti si mohli kloubní náhrady i osahat

31.10.2019

Všechno, co souvisí s implantací totální endoprotézy, bylo tématem říjnového setkání pacientů se zdravotníky Ortopedického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Akce, jež byla určená pro ty, kteří se na náhradu poškozeného kyčelního, kolenního nebo ramenního kloubu připravují, se uskutečnila vůbec poprvé. 

„Řešili jsme celou řadu věcí. Od toho, co je potřeba si před operací zařídit doma i u lékaře, přes kompenzační pomůcky, které budou pacienti potřebovat, po samotný průběh operace a následnou rehabilitaci. Probrali jsme ale také to, jak zařídit lázně,“ sdělil Petr Snopek, jenž zastává na zlínské ortopedii funkci vrchní sestry. Dodal, že jednatřiceti účastníkům setkání se věnovali sestra, lékař ortoped, lékař anesteziolog a rehabilitační pracovník.
 
Přítomní, mezi kterými byli kromě pacientů i rodinní příslušníci, dostali možnost si prohlédnout a osahat jednotlivé komponenty kloubní náhrady. Učili se také chodit o berlích a získali informace o konkrétních omezeních, která je nutné po operaci dodržovat. Setkali se také s pacientem, který absolvoval před čtyřmi dny totální endoprotézu kyčle. „Prošel se před nimi, což velmi ocenili. A mohli mu také položit své otázky,“ doplnil Petr Snopek. 
 
Další setkání s pacienty a jejich rodinnými příslušníky na téma implantace totální endoprotézy se uskuteční 12. listopadu a 3. prosince, vždy od 14 hodin v seminární místnosti ve druhém patře budovy číslo 23 v areálu zlínské nemocnice. 


 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn