Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Sestřička ze zlínské nemocnice vyhrála půlmaraton

5.6.2018

Všeobecná sestra pracující na interní JIP Krajské nemocnice T. Bati Jana Bílková vyhrála festivalový půlmaraton, který se konal v sobotu 2. června v centru Zlína. Pětadvacetiletá sportovkyně zvítězila v kategorii do 30 let.

Jana Bílková sportuje celý život, a tak není divu, že si zaběhla i půlmaraton, který je součástí doprovodného programu zlínského filmového festivalu pro děti a mládež. Ostatně běžela ho už potřetí. „Dlouhé závody moc neběhám, vyhovují mi spíše trati do deseti kilometrů. Byla to pro mě výzva a s výsledkem jsem samozřejmě spokojená,“ uvedla.

Jana Bílková pracuje v Krajské nemocnici T. Bati tři roky. Nastoupila hned po absolvování bakalářského studia. Jako zdravotník se na běhání dívá i trochu z jiného úhlu pohledu. „Cílem každého běžce je zaběhnout si maraton. Ze zdravotního hlediska se však jedná o velmi náročnou disciplínu, stručně řečeno, moc zdravé to není. Ale třeba se někdy hecnu,“ řekla se smíchem Jana Bílková. 

archiv Jany BílkovéYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn