Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Šestadvacet nových monitorů od Nadace Křižovatka pohlídá dech novorozenců

16.5.2017

Šestadvacet nových monitorů dechu Babysense II předala dnes Nadace Křižovatka novorozeneckému oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Přístroje v hodnotě 77 220 korun převzal od ředitelky nadace Štěpánky Pokorníkové primář oddělení Jozef Macko.
    
„S monitory máme velmi dobré zkušenosti a jsme opravdu rádi, že nadace na nás myslí a už více než 15 let nám je dodává. Jsou velmi potřebné pro právě narozené děti, které často nedýchají pravidelně. Právě monitory pohlídají jejich dech, maminky jsou mnohem klidnější, když jejich miminko leží na podložce monitoru. V případě, že dítě nedýchá, alarm monitoru na to upozorní,“ řekl primář.
    
Monitory pořídila nadace z finančních darů sponzorů. „Letos přístroje financovaly společnosti ALPIQ, Teplárna Otrokovice, Continental Barum, Mitas, Local Energies, Kovárna VIVA a BC LOGISTIC,“ upřesnila ředitelka Pokorníková.
    
Díky darům nadace, respektive sponzorů, může novorozenecké oddělení monitory dechu půjčovat maminkám i domů na nezbytně nutnou dobu. „Při odchodu s miminkem z porodnice jich této možnosti využívá stále více,“ dodal primář.
    
Nadace Křižovatka se jako jediná v ČR aktivně věnuje podpoře povědomí o syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS), ke kterému dochází nejčastěji u dětí od narození do šesti měsíců věku. Přichází bez varovných signálů, když dítě spí. Monitory hlídají kromě zástavy dechu také apnoe pauzy – bezdeší a jiné nepravidelnosti dechu.
 
 
 
 

Zástupci nadace, sponzorů a KNTB s monitory dechu.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn