Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Seminář Kuřák v ordinaci přilákal desítky zdravotníků

19.9.2018

Plicní oddělení Krajské nemocnice T. Bati připravilo spolu s předními českými odborníky seminář nazvaný Kuřák v ordinaci aneb Doporučit „nekuřte“ nestačí. Akce se zúčastnilo několik desítek sester i lékařů z celé Moravy.

Na semináři se diskutovalo o vlivu kouření v různých oblastech medicíny, diagnostice, dokumentaci, principu závislosti i léčbě. Řešila se také motivace pacientů, farmakoterapie a specifické skupiny kuřáků jako jsou těhotné ženy nebo psychiatricky nemocní pacienti. Jednou z přednášejících byla i profesorka MUDr. Eva Králíková, která se přes dvacet let věnuje prevenci a léčbě závislosti na tabáku, a to na české i mezinárodní úrovni. Informace ze semináře budou účastníci předávat dál tak, aby se dostaly k co největšímu počtu zdravotníků. „Chceme na podzim uspořádat workshopy pro sestry z jednotlivých oddělení zlínské nemocnice. Aby každá z nich věděla, co říci pacientovi kuřákovi, jak ho motivovat a kam ho nasměrovat,“ uvedla vrchní sestra Plicního oddělení KNTB Kateřina Paličková.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn