Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

REKORDNÍ ROK 2021. HTO BAŤOVKY USKUTEČNILO CELKEM 13 970 ODBĚRŮ KRVE

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) má nový rekord v počtu odběrů krve během jednoho roku. Během loňských 12 měsíců uskutečnilo hematologicko-transfúzní oddělení (HTO), ve spolupráci s odběrovým centrem v Brně, celkem 13 970 odběrů, což je o 955 více než v dosud rekordním roce 2020.
Počet odběrů vzrostl i přesto, že také v roce 2021 ovlivňovala činnost HTO probíhající pandemie onemocnění covid-19. „Z dosažených čísel je patrné, že našim dárcům různá omezení související s pandemií nevzala chuť pomáhat. Za to jsme jim velmi vděční a za tento přístup jim děkujeme,“ vzkázala Jana Pelková, primářka HTO zlínské nemocnice.
V samotné Baťovce se v roce 2021 uskutečnilo 8 696 odběrů, dalších 5 274 zrealizovalo odběrové centrum ve Fakultní nemocnici U svaté Anny v Brně, se kterým KNTB spolupracuje. Celkem se dostavilo k odběrům 14 708 dobrovolných dárců krve.
Rekordní byl v minulém roce i počet prvodárců, tedy dobrovolníků, kteří přišli darovat krev poprvé. Baťovka, i s brněnský odběrovým centrem, jich zaregistrovala dohromady 2 490, tedy o 152 více než v dosud rekordním roce 2020.
V minulém roce uvedlo HTO do praxe zásadní novinku, a to rezervační systém. Ten do značné míry urychlil odběry v jednotlivých dnech, dárci krve mají navíc konkrétnější časovou představu o tom, jak dlouhý bude jejich pobyt v prostorách HTO. „Možnost objednání k odběru na určitou hodinu naši dárci přivítali a velmi si ji pochvalují. Práce se zjednodušila i nám, protože předem víme, kolik lidí k nám denně přijde,“ konstatovala vedoucí laborantka Vladimíra Jílková. Rezervační systém, bez kterého se nyní nelze k odběru krve do zlínské nemocnice dostavit, je umístěn na odkazu https://darci.bnzlin.cz.
K úspěšným výsledkům loňského roku významně přispěly také akce s partnery. Hromadně přišli darovat zaměstnanci řady firem a organizací, dárcovství krve podpořily různými benefity firmy a společnosti. „Častokrát šlo o naše dlouhodobé partnery, jindy o kolektivy či partnery, se kterými jsme se potkali poprvé. Všem jsme za jejich podporu velmi děkujeme. Věříme, že naše spolupráce bude pokračovat i v letošním roce a snad bude jednodušší v tom, že nebude tolik omezována z důvodů očkování, karantén nebo nemocí,“ prohlásila Jana Pelková.
HTO v Baťovce má otevřeno každý pracovní den od 6 do 9 hodin, nachází se v pavilonu číslo 9 v areálu KNTB. Pro návštěvníky stále platí povinnost nosit ochranné roušky a dodržovat platná protiepidemiologická nařízení. Více informací včetně odkazu na rezervační systém a kontaktních údajů lze nalézt na odkazu https://www.kntb.cz/informace-pro-darce-krve.

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo