Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Rehabilitační bazén se otevírá veřejnosti

2.8.2017

Rehabilitační bazén v prostorách Rehabilitačního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně nově nabízí plavání pro veřejnost. Zájemci tak budou moci dva dny v týdnu využít plavání a relaxu v teplé vodě.

Bazén o velikosti 12 x 4 a hloubce 1, 3 metry je pro veřejnost otevřen od 1. srpna vždy v úterý a čtvrtek od sedmi do osmnácti hodin. Voda v bazénu má 30 stupňů Celsia. „Teplý rehabilitační bazén umožňuje nebolestivý pohyb v teplé vodě, která tělo více nadlehčuje a uvolňuje svalový aparát. Opatrnost je nutná u kardiaků, kteří by se o plavání v teplé vodě měli poradit se svým lékařem,“ upozorňuje primář Rehabilitačního oddělení MUDr. Pavol Skalka.

V bazénu platí stejná pravidla jako u běžných zařízení tohoto typu. Zákaz vstupu mají lidé s přenosným kožním onemocněním, před vstupem do vody je nutné důkladné osprchování celého těla. Vstup v jiném oděvu než v plavkách není z hygienických důvodů možný, plavání končí vždy 15 minut před uzavřením provozu. Za hodinu plavání zaplatí zájemci 85 korun.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn