Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Radiační onkologie KNTB zve na Den otevřených dveří

30.10.2015

Pracoviště radiační onkologie zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), pořádá ve čtvrtek 5. listopadu 2015 Den otevřených dveří. Uskuteční se od 13.30 do 17.00 hodin v prostorách pracoviště v budově 21A – onkologické oddělení KNTB. Určen je pro pacienty a jejich příbuzné, studenty gymnázií, pro zaměstnance nemocnice i pro veřejnost.
    
„Akcí chceme propagovat profesi lékařského fyzika. Zájemce budeme informovat o jeho práci a odpovědnosti při lékařském ozáření. Radiologický fyzik působí v oborech radiodiagnostika, radioterapie a nukleární medicína. Odpovídá za správné fyzikální parametry přístrojů a tím zabezpečuje správné a bezpečné využití ionizujícího záření v medicíně, zabezpečuje dohled nad radiační ochranou a podílí se na řešení řady dalších problémů souvisejících s provozem pracoviště,“ sdělila Beáta Kašpárková, radiologická fyzička Onkologického centra KNTB.
    
Zájemci se mohou podívat na pracoviště lineárního urychlovače, brachyterapie, počítačového tomografu a terapeutického rentgenu. Seznámí se s procesem plánování i provedení radioterapie za použití moderních lokalizačních metod. Návštěvníkům se bude věnovat fyzik oddělení, který je pracovištěm provede, bude je informovat o provozu a odpoví na případné dotazy.
    
Den otevřených dveří pořádalo pracoviště radiační onkologie poprvé loni a setkal se se značným zájmem. „Chtěli bychom z akce udělat tradici s cílem nejen seznámit návštěvníky s profesí fyziků, ale také zaujmout studenty. Věříme, že některý z nich si pak profesi fyzika, kterých je stále málo, vybere,“ dodala Kašpárková.
    
Akci radiační onkologie pořádá u příležitosti Mezinárodního dne fyziků v medicíně, který již potřetí v řadě organizuje Mezinárodní organizace pro lékařskou fyziku (IOMP) v den výročí narození Marie-Curie Sklodowské - významné vědkyně v oboru fyzika a chemie, objevitelky nových chemických prvků radium a polonium a nositelky Nobelovy ceny. K akci se připojuje i Česká společnost fyziků v medicíně.


30. 10. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn