Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Ráda se starám o pacienty, říká studentka Klára Skovajsová, která pomáhá ve zlínské nemocnici

15.7.2021

Téměř dvouletou pracovní zkušenost v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně má za sebou Klára Skovajsová. A to i přesto, že teprve před několika týdny odmaturovala v oboru praktická sestra. O pacienty v „Baťovce“ začala pečovat nejprve během školní praxe, poté při koronavirové pandemii v rámci pracovní povinnosti a nyní se jim věnuje jako brigádnice. 
„Je to pro mě cenná zkušenost. Tahle práce se mi navíc líbí, ráda se starám o pacienty,“ svěřila se studentka Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické ve Zlíně. 
V „Baťovce“ dostala možnost poznat provoz hned několika oddělení. Působila například na interně, chirurgii nebo urologii. Během letních prázdnin se s ní mohou pacienti setkat na očním oddělení. Jí samotné se líbilo na každém pracovišti. „Vždy jde o péči o pacienty, o pomoc kolektivu spolupracovníků. To mě naplňuje. A nerozlišuji, zda se po mě chtějí úkony zdravotní sestry nebo sanitářky. Co je potřeba, to dělám,“ konstatovala.
Stejně jako Klára Skovajsová pomáhá v KNTB aktuálně dalších cca 90 studentů a studentek. Většina z nich v největší nemocnici ve Zlínském kraji pracovala už dříve, například během školního roku. „Jedná se především o studenty a studentky škol se zdravotnickým zaměřením, kteří vypomáhají například na ARIM, interně, onkologii, Centru klinické gerontologie nebo na očním oddělení. Studenti z jiných škol s nezdravotnickým zaměřením pomáhají také v bistrech, na IT oddělení, provozním oddělení a na správě budov. Všichni jsou pro nás ceněnou pomocí a jejich práce si opravdu vážíme,“ vzkázala Kamila Slabáková, náměstkyně ošetřovatelské péče ve zlínské nemocnici. 
Brigádní poměr má Klára Skovajsová uzavřen s KNTB na celé letní prázdniny. Zda bude pokračovat v práci pro nemocnici i na podzim, v tuto chvíli neví. Rozhodne se podle toho, jak náročné bude nadstavbové studium oboru dětská sestra. „Pokud ale kombinaci školy a práce v nemocnici zvládnu, ráda budu pokračovat,“ ujistila.

Klára Skovajsová


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn