Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Prvním miminkem roku 2018 je Jan z Otrokovic

2.1.2018

První miminko roku 2018 se v Krajské nemocnici T. Bati narodilo 1. ledna 2018 v čase 0:44. Jan Krkoška se tak stal i prvním dítětem Zlínského kraje.

Malý Honzík vážil 4020 gramů a měřil 52 centimetrů, je druhým dítětem manželů Krkoškových z Otrokovic. „Všechno proběhlo naprosto bez komplikací a rychle, personál nemocnice byl úžasný,“ řekla Martina Krkošková. Tatínek Martin Krkoška popsal jízdu z Otrokovic do zlínské porodnice jako velmi rychlou. „Naštěstí byly prázdné cesty a doufám, že úřady budou shovívavé, musel jsem jet trochu rychleji než obvykle.“ Jeho žena ještě se smíchem dodala: „Manžel byl skvělý. Zvládl se mnou během té zběsilé jízdy i dýchat.“

Manželům Krkoškovým přišli poblahopřát a předat dárky také předseda představenstva Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Radomír Maráček a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Zlínský kraj navíc prvnímu krajskému občánkovi věnoval peněžní dar 10 tisíc korun.

Závěrem malá statistika – v roce 2017 se v Krajské nemocnici T. Bati narodilo celkem 2 438 dětí, z toho 1270 chlapců a 1168 děvčat. Pokud se jedná o vícerčata, narodila se jedna trojčata a 62 dvojčat.


šťastná rodina s prvním miminkem roku 2018 a dcerkou Adélou


Martině Krkoškové blahopřál i předseda představenstva KNTB MUDr. Radomír Maráček
 

prvního občánka Zlínského kraje přivítal i hejtman Jiří ČunekYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn