Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

První děti si vyslechly gratulace - hodně zdraví a také být v životě vícekrát první

2.1.2020

Vzácní hosté dnes navštívili porodnici Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Hejtman Jiří Čunek přišel pozdravit chlapečka Jakuba, první letošní dítě narozené ve Zlínském kraji, primátor Jiří Korec zamířil za Oliverem, který je prvním občanem krajského města narozeným v roce 2020.

Jakub, jenž se narodil Kateřině a Martinovi Hnaníčkovým z Valašských Klobouk na Zlínsku, se podíval na svět 11 minut po silvestrovské půlnoci. „Čas jsem rozhodně při porodu nesledovala, možná manžel, ale pro mě skutečně nebyl v tu chvíli důležitý. Je to pro nás milé překvapení, že máme první miminko narozené letos ve Zlínském kraji. Jakub je naším prvním potomkem a musím přiznat, že být maminkou je úžasný pocit. A jsem moc spokojená s péčí během porodu, měli jsme báječnou porodní asistentku i její kolegyni stážistku,“ svěřila se Kateřina Hnaníčková. „Jakub je tedy první, takže mu přeji, aby byl prvním i v dalších situacích, které ho v životě potkají a u kterých bude vhodné být první. Přeji mu také pevné zdraví,“ sdělil hejtman Jiří Čunek.

Prvním občanem města Zlína narozeným v letošním roce je chlapeček Oliver, který přišel na svět minutu před půl pátou ráno. „Rodili jsme v termínu, takže nás porod na přelomu roku nepřekvapil. Ale to, že jsme ve Zlíně první, už ano. Hlavně, že je všechno v pořádku,“ prohlásili Pavla Šenkeříková a její partner Lukáš Žák. „Co popřát Oliverovi je jasné. Hlavně hodně zdraví a spokojenosti,“ pogratuloval primátor města Zlína Jiří Korec.

Přivítat obě děti do života dnes přišel i Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel zlínské nemocnice. Ve svém přání nezapřel, že je lékař. „Oběma chlapcům jsem popřál hlavně zdraví, od něj se všechno další odvíjí. A jejich rodičům, aby jim děti dělaly co nejvíce radosti,“ prozradil. Rodičky během prvního dne roku 2020 „nezahálely“ ani v dalších nemocnicích založených Zlínským krajem. Svá první letošní miminka už tak přivítali i ve Vsetíně, Uherském Hradišti a Kroměříži.


 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn