Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Projekt „Modernizace a obnova přístrojového vybavení Iktového centra Krajské nemocnice T. Bati, a. s.“

Projekt „Modernizace a obnova přístrojového vybavení Iktového centra Krajské nemocnice T. Bati, a. s.“Projekt „Modernizace a obnova přístrojového vybavení Iktového centra Krajské nemocnice T. Bati, a. s.“

Aktuální stav realizace projektu:

Zahájení projektu: 1. 1. 2012
Ukončení projektu: 30. 11. 2012
Celkový rozpočet projektu: 24 178 031,13 Kč
Tisková zpráva
Tisková zpráva

Cíl projektu:
  • Zkvalitnění a rozšíření poskytované zdravotní péče pro pacienty s cévními chorobami mozku.
  • Modernizace stávajícího vybavení a pořízení zcela nových přístrojů přispěje ke zvýšení standardu poskytované péče, ke zvýšení intenzivní péče o celebrovaskulárně nemocné, zvýšení komfortu pacienta a v neposlední řadě bude zajištěno odpovídající přístrojové vybavení pro práci lékařů centra.
  • Zvýšení úrovně poskytované zdravotní péče bude mít pozitivní dopad na zdraví a kvalitu života obyvatel ve spádové oblasti centra.

Popis projektu:
Projekt „Modernizace a obnova přístrojového vybavení Iktového centra Krajské nemocnice T. Bati, a. s. “ bude z 85% spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální centrum prostřednictvím Integrovaného operačního programu. Dotaci více než 21 milionů korun získá Krajská nemocnice T. Bati, a. s., ve Zlíně na pořízení  přístrojů a zařízení v celkové hodnotě přesahující 24 milionů korun. Zbylá část nákladů bude uhrazena z krajského rozpočtu.

V rámci projektu bude modernizováno a obnoveno stávající vybavení příslušných pracovišť Iktového centra a doplněny nové zdravotnické prostředky. Z dotace budou pořízena plně vybavená dvě lůžka resuscitační a šest lůžek pro intenzivní péči, transportní lůžko, přístroj pro řízenou mírnou hypotermii, infuzní technika (dávkovače, pumpy a odsávačky), deset monitorů vitálních funkcí, transportní monitor, defibrilátor s monitorem a externí stimulací, přístroj pro neinvazivní monitorování hemodynamiky, čtyři ventilátory pro umělou ventilaci plic a transportní ventilátor, transkraniální ultrazvuk, ultrazvukový přístroj pro vaskulární vyšetřování s kontrastní látkou, upgrade CT, vířivka horní a dolní končetiny, kombinovaný přístroj pro vertikalizaci, mobilizaci a proprioceptivní stimulaci ze sedu a z lehu, přístroj pro funkční terapii horní končetiny s motivační zpětnou vazbou ( těžké a lehké postižení) a dynamický chodník pro nácvik chůze s integrovanými tlakovými senzory a posturografický systém.

Strukturální fondy EU – Integrovaný operační program

Projekt “Modernizace a obnova přístrojového vybavení Iktového centra Krajské nemocnice T. Bati, a. s.“ je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn