Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Projekt Malé mimi podpoří senioři s pomocí senátora Valenty více než 100 tisíci Kč

12.7.2016

Symbolický šek na 105.900 korun převzal dnes primář novorozeneckého oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), Jozef Macko od senátora Ivo Valenty a zástupců seniorů, kteří se na uvedené částce podíleli. Peníze podpoří projekt Malé mimi, který má v novorozeneckém oddělení KNTB zlepšit péči o předčasně narozené děti a rodiny těchto dětí.

„Velmi si vážíme finančního příspěvku, na kterém mají díky iniciativě senátora Valenty zásluhu naši starší občané. Významně nám pomůže navýšit částku, kterou potřebujeme k realizaci projektu Malé mimi. Ten spočívá v rekonstrukci pokojů v našem oddělení a vytvoření prostor, kde by mohli rodiče pobývat společně se svými předčasně narozenými dětmi 24 hodin denně,“ řekl primář Macko.

Podle něho si realizace projektu vyžádá přibližně 2,5 milionu korun. V současnosti jsou na účtu projektu necelé dva miliony korun, část projektu bude kryta věcnými dary.

„Prostřednictvím Nadace SYNOT jsme zrealizovali řadu ozdravných a relaxačních víkendových pobytů pro seniory Zlínského kraje. Tato akce pomohla hned dvakrát. A to nejen ‚dříve narozeným‘, ale také ‚předčasně narozeným‘. Senioři totiž za své ozdravné pobyty platili symbolický poplatek ve výši 100 korun. Celý výtěžek z této aktivity jsme se rozhodli věnovat právě na projekt Malé mimi,“ vysvětlil původ více než stotisícové sumy senátor Valenta. Upřesnil, že akce se zúčastnilo 719 seniorů z celého kraje, kteří mohli stokorunovou částku libovolně navýšit.

Projekt Malé mimi byl spuštěn v polovině října 2015. Iniciátorem byl Martin Gazda, kterému se před osmi lety v KNTB narodila dcera o 12 týdnů dříve před termínem porodu a vážila pouze 620 gramů. Primář Macko se tehdy o holčičku staral se svým týmem a po čtyřech měsících ji v pořádku předal rodičům.

Součástí projektu jsou webové stránky http://www.malemimi.cz určené rodičům předčasně narozených dětí. Prostřednictvím stránek mohou jednotlivci i firmy přispět finanční částkou do veřejné sbírky na rekonstrukci pokojů.

12. 7. 2016
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)
 

Primář J. Macko převzal šek od zástupců seniorů a senátora I. Valenty (vlevo).


Senátor si prohlédl novorozeneckou JIP.
 
 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn