Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Projekt „Malé mimi“ je určen rodičům předčasně narozených dětí

22.10.2015

V polovině října 2015 byl spuštěn projekt „Malé mimi“, který je významným krokem ke zlepšení péče o předčasně narozené děti a rodiny těchto dětí. Cílem je shromáždit prostředky pro rekonstrukci pokojů v novorozeneckém oddělení KNTB, ve kterých by mohli být rodiče se svými předčasně narozenými dětmi, trávit s nimi co nejvíc času a ne je pouze několikrát za den navštěvovat.
    
Iniciátorem projektu je Martin Gazda, kterému se před osmi lety narodila v KNTB dcera o 12 týdnů dřív před termínem porodu a vážila pouze 620 gramů. Na projektu se podílí také primář novorozeneckého oddělení KNTB Jozef Macko, který se se svým týmem tehdy o holčičku staral a po čtyřech měsících ji v pořádku předal rodičům.
    
Součástí projektu jsou webové stránky http://www.malemimi.cz určené rodičům předčasně narozených dětí. Stránky obsahují poradnu odborníků a lékařů, diskuzní fórum. Prostřednictvím stránek mohou jednotlivci i firmy přispět finanční částkou do veřejné sbírky na rekonstrukci pokojů. Tyto projekty v Evropě nejsou financovány z veřejných prostředků a jsou získávány podobně, jak se o to snažíme my.


MUDr. Jozef Macko, Ph.D.
primář novorozeneckého odd. KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn