Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Prohlédnout si oční oddělení KNTB dnes přišly desítky lidí

15.11.2012

Desítky lidí dnes přišly do očního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) a využily možnost prohlédnout si jeho pracoviště při příležitostí Dne otevřených dveří. Zdravotníci je provedli jednotlivými ambulancemi i lůžkovou částí, ukázali operační sály a moderní vyšetřovací přístroje. Zájemcům změřili nitrooční tlak a dioptrie.

„Letos jsme naše oddělení otevřeli veřejnosti už čtvrtým rokem. Těší nás, že lidé mají pořád zájem dozvědět se o našem oboru něco víc. Rádi jsme jim odpovídali na dotazy, popsali operační zákroky a ukázali nejmodernější vyšetřovací i operační přístroje,“ řekl primář očního oddělení KNTB Juraj Urminský.

Sám se aktivně na akci podílel přednáškou doplněnou diapozitivy a videi o novinkách v očním lékařství, kterou si zájemci poslechli dopoledne i odpoledne.

„Přednáška byla hodně zajímavá a dozvěděl jsem se spoustu věcí. Člověk si sice třeba o šedém nebo zeleném zákalu přečte v tisku, ale když vám o těchto a dalších onemocněních vypráví odborník a ještě názorně ukáže na obrázcích, je to úplně o něčem jiném. Jsem rád, že jsem na akci přišel,“ prozradil 67letý muž ze Zlína.

„Zajímala jsem se o možnosti operace, protože nechci nosit brýle. Lékaři mi všechno vysvětlili, tak o tom budu uvažovat. Aspoň jsem si zatím nechala změřit nitrooční tlak a dioptrie,“ řekla s úsměvem 56letá žena z Otrokovic.

Dny otevřených dveří se staly v očním oddělení KNTB už tradicí. Poprvé se konaly v roce 2009, a jak prozradil primář Urminský, příští rok se určitě zase uskuteční.

15. 11. 2012
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

    

Primář MUDr. J. Urminský, PhD., seznámil návštěvníky s novinkami v očním lékařství.

    

Čas byl i na dotazy, na které primář MUDr. J. Urminský, PhD., odpovídal a často je doplnil názornými ukázkami.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn