Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Problematikou nemocných seniorů se bude zabývat XIX. Zlínský geriatrický den

3.9.2014

Zhruba 250 účastníků z České a Slovenské republiky se sejde na letošním XIX. Zlínském geriatrickém dni, který se uskuteční v pátek 5. září 2014 v Academia centru Univerzity T. Bati ve Zlíně. Na programu je 15 přednášek. Setkání se zúčastní jak geriatři, tak internisté, diabetologové, kardiologové a další specialisté, ale také všeobecní lékaři.

„Demografický populační vývoj předvídá postupný nárůst starších spoluobčanů. Ne všichni stárnou zdravě, většina z nich je zatížena méně nebo více závažnou nemocností. Péči o seniorskou populaci zastřešuje geriatrie, ale geriatrická nemocnost zasahuje i do ostatních lékařských oborů. Proto se tradičně na našich geriatrických dnech scházejí lékaři různých odborností,“ sdělil Milan Forejtar, koordinátor sympozia a primář Centra klinické gerontologie zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s., které je spolupořadatelem akce.

Tématy letošních přednášek jsou např. Ambulantní a domácí hospicová péče, Ošetřovatelská péče o agresivního pacienta, Lze předcházet cukrovce a jejím komplikacím ve stáří?, Lze předcházet vzniku a rozvoji demencí?, Úskalí koronárních katetrizací u seniorů.

Spolupořadateli akce jsou Česká gerontologická a geriatrická společnost ČLS JEP a Krajské edukační centrum POUZP a OS ČLK Zlín. Záštitu převzal hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a primátor Zlína Miroslav Adámek.

3. 9. 2014
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn