Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Primář Šternberský po 32 letech končí, kožní oddělení KNTB povede Hana Tomková

10.9.2014

Primářkou kožního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), je od letošního 8. září Hana Tomková, která zastávala funkci zástupkyně dosavadního primáře Jana Šternberského. Ten stál v čele kožního oddělení přes 32 let, od března 1982. Nyní bude v kožním oddělení pracovat jako lékař.

„Primáře Šternberského znám dlouhé roky a vážím si jeho práce jako odborníka, ale i pro jeho lidský přístup k pacientům a všem lidem. V kožním oddělení nastavil velice vysokou laťku, což bude pro novou primářku asi velkou výzvou,“ sdělil ředitel KNTB Pavel Calábek.

„Primářka Tomková je velmi dobrou lékařkou v našem oboru, a to v rámci celé České republiky. Bude mou dobrou nástupkyní,“ řekl Šternberský.

Podle něho je třeba s pacienty, kteří mají i závažná a hendikepující kožní onemocnění, jednat přívětivě. „Jsou často velmi citliví a lidský přístup proto hodně oceňují, moc pro ně znamená. Pak nám i odpustí nějakou tu chybičku,“ dodal Šternberský.

Připomněl, že díky současnému vedení KNTB prošly v letech 2007 a 2008 oba pavilony kožního oddělení rozsáhlou rekonstrukcí. Jako jediné ve Zlínském kraji má také lůžkovou část. „Tehdy byli v čele nemocnice stejní lidé jako dnes. Jimi prosazená celková rekonstrukce oddělení zlepšila podmínky pro personál i nemocné a zvýšila se tak kvalita péče o pacienty,“ doplnil.

Primářka Tomková poděkovala vedení i bývalému primáři za projevenou důvěru. „Doufám, že ji nezklamu a naše kožní oddělení bude mít pořád dobrou reputaci. V rámci možností bychom je chtěli nadále vylepšovat, například nákupem nového laserového přístroje,“ dodala.

10. 9. 2014
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)


Nová primářka kožního oddělení H. Tomková s primářem J. Šternberským (vpravo) a ředitelem KNTB P. Calábkem.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn