Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Přijďte se podívat na pracoviště radiační onkologie

5.11.2018

Ve čtvrtek 8. listopadu se v čase od 14 do 17 hodin uskuteční v Krajské nemocnici T. Bati Den otevřených dveří radiační onkologie. Akce se koná každoročně u příležitosti Mezinárodního dne fyziků v medicíně a jako připomínka výročí narození Marie – Curie Sklodowské, významné vědkyně v oboru fyzika a chemie.

Den otevřených dveří se bude konat přímo v prostorách pracoviště radiační onkologie v budově 21A. Cílem je propagovat profesi lékařského fyzika. „Chceme informovat o jeho práci a odpovědnosti při lékařském ozáření. Radiologický fyzik působí v oborech radiodiagnostika, radioterapie a nukleární medicína. Odpovídá za správné fyzikální parametry přístrojů a tím zabezpečuje správné a bezpečné využití ionizujícího záření v medicíně, zabezpečuje dohled nad radiační ochranou a podílí se na řešení řady dalších problémů souvisejících s provozem pracoviště,“ popsala Mgr. Beáta Kašpárková, radiologická fyzička Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

Radiační onkologie slouží k léčbě nádorových i nenádorových onemocnění. Zájemci se mohou v rámci dne otevřených dveří podívat na pracoviště lineárního urychlovače, brachyterapie, počítačového tomografu a terapeutického rentgenu. Seznámí se s procesem plánování i provedení radioterapie za použití moderních lokalizačních metod. Návštěvníkům se bude věnovat fyzik oddělení, který je provede a odpoví na případné dotazy.

 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn