Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Představení nemocnice

Představení nemocnice

Krajská nemocnice T. Bati je od ledna 2006 akciovou společností s širokou škálou odborných pracovišť. Jediným akcionářem společnosti je Zlínský kraj. Hlavním cílem krajské nemocnice je poskytování kvalitní péče pacientům ve všech specializovaných odděleních.V nemocnici pracuje 2311 zaměstnanců. Péči o pacienty zajišťuje 350 lékařů a lékařek, ostatní zdravotnický personál tvoří 1525 osob a zbytek z celkového počtu zaměstnanců jsou dělnické profese a THP (436 osob). Ročně v KNTB hospitalizujeme přes 45 tisíc pacientů. K dispozici máme 934 lůžek, z toho je 776 pro akutní péči a 158 pro následnou péči.

Kromě standardní lůžkové a ambulantní péče funguje v některých odděleních moderní léčba v denních stacionářích. Zde je pacientům umožněno podrobit se opakovaně léčebným postupům ve speciálním několikahodinovém režimu, který nahrazuje v řadě případů klasickou hospitalizaci. Denní stacionáře se využívají především v kožním, onkologickém, gynekologickém a ortopedickém oddělení. V řadě oblastí, například v chirurgických, interních, gynekologicko-porodnických a diagnostických oborech, překračuje KNTB regionální úroveň a je spádovou nemocnicí s působností přesahující území Zlínského kraje.

Je významným krajským pracovištěm s centry specializované péče, kterých je šest:
  • Centrum vysoce specializované péče o pacienty s iktem
  • Centrum vysoce specializované kardiovaskulární péče
  • Centrum vysoce specializované onkologické péče
  • Centrum vysoce specializované traumatologické péče pro dospělé
  • Centrum vysoce specializované intenzivní péče v perinatologii
  • Centrum vysoce specializované péče v onkogynekologii

V r. 2011 jsme získali certifikát kvality ISO 9001 (v r. 2014 jej obhájili) a úspěšně byly realizovány audity I. dle NASKL (Národní autorizační středisko pro klinické laboratoře). Ve stejném roce jsme získali certifikát systému řízení podle normy HACCP, jež se týká stravovacího provozu.
V pěti laboratořích KNTB je zaveden systém managementu kvality dle ISO 15189. 


V závěru roku 2016 se v KNTB uskutečnil audit na plnění minimálních standardů kvality a bezpečí. Tyto standardy vycházejí ze zákona 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, prováděcí vyhlášky č.102/2012 Sb., o hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče. Standardy splňujeme a získaný certifikát má platnost do prosince 2019.

Nejbližší budoucnost nemocnice vidíme v jejím dalším rozvoji a modernizaci s cílem zlepšit služby a prostředí pro pacienty a zaměstnance, zajistit vysokou kvalitu specializované péče a trend poskytování služeb moderní medicíny.
Veškeré kroky nemocnice směřují ke zlepšení kvality i dostupnosti léčebné péče a spokojenosti pacienta.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn