Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Přednáška o léčbě závislosti na tabáku pacienty kroměřížské psychiatrické nemocnice zaujala

1.10.2019

Kouření a léčba závislosti na tabáku - to byla hlavní témata přednášky pro pacienty Psychiatrické nemocnice Kroměříž. Uspořádalo ji Centrum léčby závislosti na tabáku při Plicním oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. 

O přednášku byl velký zájem, informace a praktické rady si přišlo vyslechnout kolem stovky zájemců. „Dali jsme i prostor pro diskuzi a řada účastníků toho využila,“ potěšilo Ivanu Bobovskou, vedoucí zlínského centra. Dodala, že návštěvníci přednášky měli osobní zkušenosti se závislostí, ať již na tabáku, alkoholu či drogách, byli mezi nimi také patologičtí hráči.
 
Centrum léčby závislosti na tabáku při Plicním oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně spolupracuje s Psychiatrickou nemocnicí Kroměříž dlouhodobě. Kromě přednášek pro její pacienty zde působily zdravotnice ze Zlína i na stáži.
 
O odbornou pomoc se nejčastěji zajímají kuřáci ve věku od čtyřiceti let výše. Důvodem je to, že ti mladší většinou nepociťují v souvislosti užíváním nikotinu větší zdravotní problémy. Zájemci o spolupráci se zlínskými zdravotníky se mohou objednat ke konzultaci kdykoliv během roku, a to na telefonním čísle 577 552 622.


 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn