Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Pracovní techniky a rozsah činnosti

Pracovní techniky a rozsah činnosti

Skiagrafická a skiaskopická pracoviště zabezpečují skiagrafii (konvenční snímkování) a skiaskopii (prosvěcování) skeletu, hrudníku, břicha a ostatních částí těla, vyšetřování jícnu, žaludku a střev, močového ústrojí. Personál ze skiagrafických pracovišť zabezpečuje také snímkování pojízdnými RTG přístroji na odděleních ARO, JIP a dalších, personál pracoviště 23. budovy obsluhuje také pojízdné skiaskopické přístroje na centrálních operačních sálech a zajišťuje snímkování v mimopracovní době.

CT pracoviště je vybaveno moderním skenerem se čtyřmi řadami detektorů. Provádí kompletní diagnostiku celého těla odpovídající této kategorii přístroje (s výjimkou vyšetření kardiologického), CT angiografie, virtuální endoskopie, stereotaktického zaměřování před neurochirurgickými výkony a vyšetřování nádorů před plánováním radioterapie. Pracoviště je využíváno v pracovní dny ve dvousměnném provozu, v době pracovní pohotovosti a o víkendech je k dispozici pro akutní vyšetření.

Vyšetření MR
se provádí na moderním skeneru vybaveném supravodivě generovaným 1,5 T stacionárním magnetickým polem. Pracoviště zajišťuje veškerá běžná vyšetření centrální nervové soustavy, pohybového aparátu, břicha a pánve, dále pak specializovaná vyšetření, jako např. funkční MR mozku před neurochirurgickými výkony, MR srdce, perfusní vyšetření mozku a dynamická vyšetření spodiny ženské pánve. Pracoviště je využíváno ve dvousměnném provozu.

Celé radiodiagnostické oddělení je kompletně digitalizováno
, tzn. že nepracuje s filmovým materiálem, ale ukládá všechna data z vyšetření digitálně na server, odkud je pak vnitřní počítačovou sítí nemocnice přenášen do vyhodnocovacích stanic a na klinická oddělení. Tento systém se odborně nazývá PACS (Picture Archiving and Communication System). Pracovní stanice radiodiagnostického oddělení jsou vybavena špičkovými monitory Barco, které zajišťují nejvyšší kvalitu hodnocení potřebnou pro RTG diagnostiku. Server PACS je propojen zabezpečenou internetovou linkou s komunikačním centrem v Moravské Třebové, které umožňuje rychlou výměnu obrazové dokumentace s vyššími radiologickými pracovišti.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn