Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Práce na výstavbě horkovodů a zateplení budov omezí pohyb v areálu KNTB

22.8.2012

Ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s., začínají v těchto dnech práce na výstavbě horkovodů a zateplení budov. Obě akce by měly být ukončeny v lednu 2013. Celkové náklady na stavební práce dosáhnou cca 97 milionů korun. Z větší části je hradí KNTB, zbytek pokryje dotace EU na úsporu energií a snížení emisí.


„Cílem uvedených prací je snížit náklady na energie. Zateplovat budeme celkem 12 budov hlavně ve staré, přední části areálu, a budovu porodnice. U rekonstrukce parovodů půjde o výměnu starých parních rozvodů uložených v tepelných kanálech za nové teplovodní rozvody, které budou uloženy do země. Stavební práce se dotknou komunikací pro pěší i pro dopravu. Pohyb osob a automobilů bude tedy výrazně omezen. Žádáme proto všechny, kteří se v areálu pohybují, aby byli opatrnější a dbali na svoji bezpečnost,“ sdělil ředitel KNTB Bohuslav Škubal.


Dočasně bude dle potřeb výstavby omezeno parkování v areálu nemocnice u budov, kterých se bude stavební činnost týkat. Stavební firmy zabezpečí prostory a budovy tak, aby nedošlo k ohrožení osob, které se budou v okolí staveniště pohybovat. Prostory dotčené stavbou budou řádně zabezpečeny proti pohybu nepovolaných osob.


„Zateplovat budeme obvodové stěny a střešní pláště a vyměníme také okenní otvory v obvodových stěnách budov,“ informoval Martin Nedbálek, vedoucí útvaru správy budov KNTB. Cena stavebních prací u zateplení budov je téměř 40 milionů korun vč. DPH.

Kromě výstavby horkovodů bude opravena také centrální výměníková stanice a parní kotelna. Práce si vyžádají zhruba 57 milionů korun vč. DPH.


„Odběr tepla z centrálního zásobování teplem z páteřní sítě od společnosti ALPIQ zůstane zachována. Stávajících sedm výměníkových stanic nahradíme 19 novými objektovými předávacími stanicemi. Nově bude do terénu v areálu nemocnice položeno cca 5000 m potrubí a v kotelně bude instalován záložní plynový horkovodní kotel. Ten pokryje potřeby nemocnice při výpadcích dodávky tepla a v období plánované roční odstavky společnosti ALPIQ,“ upřesnil M. Nedbálek.


Stavební práce zajišťuje IMOS, a. s., Brno (parovody) a Pozemní stavitelství, a. s., Zlín (zateplování).

 

22.8.2012

Karla Havlíková

tisková mluvčí KNTB

(Foto: hav)
 

    
 Jednou z budov, které budou zatepleny, je 7. pavilon dětského oddělení.

  

 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn