Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Plicní lékaři z celé Moravy si budou v Otrokovicích vyměňovat zkušenosti

10.4.2012

Téměř 100 lékařek a lékařů z celé Moravy se 13. a 14. dubna 2012 sejde v hotelu Atrium v Otrokovicích u Zlína na Moravském mezikrajském semináři pro plicní lékaře. Hovořit budou o vyšetřovacích metodách v pneumologii, seznámí účastníky se zajímavými kazuistikami – ojedinělými případy, se kterými se setkali ve své praxi.
„Na programu je přes 20 přednášek. Cílem setkání je předat si vzájemně zkušenosti, seznámit se s novinkami, zhodnotit uplynulé období v oblasti plicního lékařství. Účastníky budeme také informovat o aktuálních zprávách z výboru pneumologické společnosti,“ řekl Vladimír Řihák, primář plicního oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně, které akci organizuje.
Lékaři plicního oddělení KNTB mají přednášky zaměřené mj. na vyšetření poruch dýchání ve spánku nebo na vyšetření quantiferonu, což je nová metoda laboratorního vyšetření tuberkulózy, kterou plicní oddělení KNTB dělá jako jediné ve Zlínském kraji. Chirurgové KNTB budou hovořit o plicní chirurgii a hrudní chirurgii v této nemocnici.
Odborníci z dalších zdravotnických zařízení seznámí účastníky semináře například s rozvojem spánkové medicíny v ČR, novými perspektivami v léčbě obtížně léčitelného astma, s předoperačním vyšetřením u nemocných s plicním onemocněním nebo s rozdíly v průběhu onemocnění tuberkulózou u nemocných Čechů a emigrantů za poslední roky.

10.4.2012
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn