Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Pavlík, první letošní dítě Zlínského kraje i Zlína, dostal tři velké plyšové medvědy

3.1.2011

Pavlíka Halenčáka, který se letos narodil jako první dítě ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), a je současně prvním letošním miminkem Zlínského kraje a města Zlína, dnes v porodnici navštívili hejtman Stanislav Mišák, primátor Miroslav Adámek a ředitel KNTB Bohuslav Škubal. Od všech dostal velké plyšové medvědy a Pavlíkova maminka Eva Juřenová kytice. Hejtman jí předal také 10 tisíc korun a primátor pět tisíc korun.
„Přeji vám, ať jste oba hlavně zdraví a v životě vás potkává i štěstí. Doufám, že se o vás v naší nemocnici dobře starají,“ popřál při předávání dárků ředitel Škubal.
„ S péčí jsem spokojená na 100 procent. O malého i o mně se tu všichni od začátku starají moc dobře. Je to moje první dítě, takže si dobré péče o to víc cením,“ reagovala osmadvacetiletá maminka. Její o rok starší přítel a otec Pavlíka Pavel Halenčák dodal: „Byl jsem u porodu a všechno bylo v naprostém pořádku.“
Pavlík měl termín porodu na Štědrý den. „Mysleli jsme, že budeme mít pod stromeček Jezulátko, ale malý se přihlásil až na Nový rok. Je zdravý a to je hlavní,“ prozradila maminka Eva.
„O tom, že je prvním letošním miminkem ve zdejší porodnici, nám řekli už na porodním sále. To nás vůbec nenapadlo, protože se narodil až před polednem. A už vůbec jsme si nemysleli, že by mohl být prvním miminkem v celém Zlínském kraji,“ doplnil Pavel Halenčák.
Mladí rodiče prý nechtěli dopředu vědět, zda se narodí děvčátko nebo chlapeček. „Chtěli jsme se nechat překvapit. A nejdůležitější pro nás bylo a je, aby dítě bylo zdravé. No, a kdyby se nám narodila holčička, byla by to Martinka,“ dodala maminka Eva.
Pavlík Halenčák se narodil 1.1.2011 v 10.57 hodin a po porodu vážil 3570 gramů a měřil 51 centimetr. Celkem se první letošní lednový den narodily v KNTB tři děti.
V roce 2010 přišlo v KNTB na svět při 2669 porodech 2783 dětí. Rok předtím to bylo při 2639 porodech 2733 dětí.Ředitel MUDr. Bohuslav Škubal, CSc., předává dárky mamince Evě Juřenové.


Malý Pavlík se svými rodiči Evou Juřenovou a Pavlem Halenčákem.


První dítě Zlínského kraje přivítal také hejtman MVDr. Stanislav Mišák.

3.1.2011
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn