Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Páteční hlasování o nové nemocnici? Zaměstnanci zlínské nemocnice očekávají výsledek s napětím

20.6.2019

V pátek 21. června zastupitelé Zlínského kraje s největší pravděpodobností rozhodnou, zda se bude ve Zlíně-Malenovicích stavět nová moderní nemocnice. S velkým napětím očekávají výsledek hlasování i zaměstnanci Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

„Sledovali jsme on-line pondělní debatu zastupitelů, budeme tedy pozorně sledovat i páteční zasedání. Věříme, že rozhodnutí už padne. Celé dětské oddělení je pro novou nemocnici,“ sdělila lékařka Nikola Jendruščáková.
 
Zda se bude stavět nová nemocnice je pro zlínské zdravotníky stále větším tématem. Řada z nich si nenechala ujít představení celého projektu šéfem přípravného výboru Martinem Šamajem, několik oddělení se již vyjádřilo k prostorám, ve kterých by v Malenovicích měla působit. Vzrůstající tendenci mají návštěvnost webu věnovanému nové nemocnici www.vasenemocnicezlin.cz i facebookového profilu Krajská nemocnice Zlín.
 
Přestože u velké části veřejnosti vyvolává záměr vybudovat novou nemocnici mnoho emocí, zdravotníci k němu přistupují především pragmaticky. „Ve stávající budově narážíme na řadu prostorových omezení. Přes veškerou snahu v ní není možné ideálně propojit všechny součásti urgentního příjmu a umístit zde všechny akutní ambulance. Týká se to například gynekologie, ORL, očního, dětského či zubního. Proto věříme, že dojde ke schválení projektu nové nemocnice a budeme mít urgentní příjem se vším všudy,“ prohlásil například Michal Pisár, primář urgentního příjmu KNTB.
 
Sledovat hlasování krajských zastupitelů bude možné v přímém přenosu a to prostřednictvím webových stránek Zlínského kraje www.kr-zlinsky.cz, kde bude umístěn banner s proklikem na dění v jednacím sále.
 
Novou nemocnici chce postavit Zlínský kraj. Pokud projekt v pátek schválí jeho zastupitelé, měla by přijmout první pacienty v roce 2025. Náklady dosáhnou výše cca 8 miliard korun. Počítá se s kapacitou 919 lůžek, s více než 30 lékařskými odbornostmi, pro dopravu nemocných v kritickém stavu bude postaven heliport. Ve srovnání se stávající nemocnicí bude nové zdravotnické zařízení podstatně dostupnější, umístěno má být v blízkosti dálnice. Problémem už nebude ani parkování, projekt počítá s výstavbou parkovacích domů s celkovou kapacitou více než 2000 míst. 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn