Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Paliativní péče

Paliativní péče

PALIATIVNÍ PÉČE NENÍ O SMRTI, ALE O ŽIVOTĚ PŘED NÍ

Významnou součástí zdravotního systému je paliativní péče. Paliativní a podpůrný tým působí od ledna 2019 i ve Zlínské nemocnici. Jsme připraveni podpořit zdravotníky a pacienty na všech odděleních naší nemocnice. V případě potřeby se můžete obracet na náš paliativní tým.
 
Mobil: 737 228 039
 
Cílem paliativní péče není neléčit, ale tišit bolest, mírnit tělesné a duševní utrpení a zachovávat důstojnost pacienta, je vhodným doplněním léčby, jejichž hlavním cílem je pacienta vyléčit. Oba typy péče tak mohou být pacientovi poskytovány současně, přičemž jejichž poměr je možné upravovat podle toho, jak se pacientův stav vyvíjí.
 
Jde o to, aby měl člověk k dispozici kvalitní informace a mohl se na konci svého života svobodně rozhodnout, kde a jak chce zemřít, jaký způsob péče zvolí a koho chce mít nablízku.
 
Výzkumy ukazují, že čím dříve je paliativní péče zahrnuta do celkové péče o těžce nemocného pacienta, tím více prospěchu z ní pacient i jeho blízcí získají. Protože cílem paliativní péče je udržovat kvalitu života pacienta na nejvyšší možné úrovni, důsledkem včasného zapojení paliativní péče často je, že pacient žije spokojeněji a déle, než pokud by využíval pouze možnosti, které mu nabízí klasická nemocniční péče.
 
Pro více informací klikněte na plakátek
 

Napište nám své připomínky, náměty, názory. 

S dotazy týkajícími se Vašeho zdraví se obracejte telefonicky přes odkaz Kontakty nebo Ambulance konkrétního oddělení.

   

Pro odeslání dotazu vyplňte prosím následující kód:
Captcha
Položky označené (*) jsou povinné.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn