Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Pacientům, kteří museli přes svátky zůstat v nemocnici, zpříjemnily Vánoce dárky i koledy

27.12.2019

Pacientům, kteří museli během Vánoc zůstat na léčení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, udělaly i letos radost dárky od jednotlivců, škol i organizací. V rámci dobrovolnické akce s názvem Dobrý skutek se jich sešlo rovných 450.

„Odezva veřejnosti na naši prosbu byla úžasná, zájem pomoci druhým nikdo do takové míry neočekával. Dostali jsme ještě o sto dárků více než před loňskými Vánocemi, které byly v tomto ohledu rekordní. Všem dárcům moc děkujeme. Pomohli našim pacientům zpříjemnit svátky,“ vzkázala Michaela Schneider, vedoucí Dobrovolnického centra zlínské nemocnice, které akci Dobrý skutek uspořádalo.

Mezi nejčastější dárky patřily hygienické a kosmetické potřeby, například šampóny, mýdla, sprchové gely či kartáčky na zuby, sešly se také knihy, hračky, stolní hry, křížovky nebo psací potřeby. Z dárků se potěšili pacienti na odděleních geriatrie, neurologie, interny, ORL, kardiochirurgie, urologie, anesteziologie, onkologie a samozřejmě i dětští pacienti.

Dárky pro pacienty bylo možné nosit do Dobrovolnického centra několik týdnů před Vánocemi. Na výzvu zareagovali jak jednotlivci, tak i třeba studenti střední zdravotnické školy a gymnázií ze Zlína, MŠ Akademic School, děti z mateřských škol v Březůvkách a v Kašavě, pomohla také nadace Korunka Luhačovice a policisté.

Akce Dobrý skutek nebyla jediným zpříjemněním svátků ve zlínské nemocnici. Hned na několika odděleních dobrovolníci nebo žáci zlínské střední zdravotnické školy zahráli pacientům koledy. Vánoční čas využila pro dobrý skutek i společnost Greiner, která věnovala Dětskému oddělení krajské nemocnice šek na 60 tisíc korun. „Naši zaměstnanci během října a listopadu běhali a každý kilometr naše společnost ocenila stokorunou. Výsledkem byla suma, kterou jsme s radostí předali oddělení, kde se léčí dětští pacienti,“ sdělila Ilona Szpaková, manažerka firmy Greiner.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn