Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Pacienti hematologické ambulance mají k dispozici nové komfortnější prostory

25.6.2019

Nově zrekonstruované a vybavené prostory začali v těchto dnech využívat pacienti hematologické ambulance Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Lidé s onemocněními krve nebo poruchami srážlivosti, z nichž někteří do nemocnice musí docházet i dvakrát týdně, se nyní budou léčit v komfortnějších podmínkách. Zdravotnické zařízení investovalo do úprav pavilonu 12 milionů korun z vlastních zdrojů. Ročně projde ambulancemi hematologicko-transfuzního oddělení zlínské nemocnice více než 15 tisíc pacientů.

„Podařilo se nám zlepšit podmínky pro péči o hematologické a hematoonkologické pacienty, kteří budou nyní ambulantní léčbu podstupovat v příjemnějším prostředí. Většina z nich k nám dochází dlouhodobě, mnohdy i několikrát za měsíc a tráví v našem ambulantním stacionáři při podávání transfuzí nebo infuzí vždy několik hodin, takže posun k lepšímu jistě ocení,“ prohlásil Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.
 
Původně sídlila hematologická ambulance v prostorách 13. pavilonu, kde je umístěna i transfúzní stanice, nyní získala komfortnější prostory díky rekonstrukci sousedního 8. pavilonu. „Díky přestavbě máme k dispozici novou recepci, ambulantní stacionář, tři vyšetřovny, odběrovou místnost, přípravnu i zázemí pro personál. Prostory jsou navíc lépe dostupné i pro imobilní pacienty, jsou rovněž klimatizované, což pacienti ocení zejména v těchto a nadcházejících horkých dnech. Máme k dispozici nová křesla pro aplikaci infuzí a transfuzních přípravků, větší komfort přinese i nový vyvolávací systém,“ popsala Jana Pelková, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení Krajské nemocnice T. Bati.
 
Dnešního slavnostního otevření zrekonstruovaných ambulancí se účastnil také Jiří Sukop, náměstek hejtmana Zlínského kraje. „Budovu pavilonu jsem si prohlédl i zvenčí, je hezky upravená, ale když jsem vešel dovnitř, měl jsem pocit, že vstupuji do jiného světa. Prostor na mě dýchl novotou, klidem a pohodou. Jsem přesvědčený, že stejně příjemně působí i na pacienty a personál a že ten dobrý pocit se přenáší mezi nimi navzájem,“ uvedl Jiří Sukop.
 
Vedení zlínské nemocnice plánuje v úpravách hematologicko-transfúzního oddělení pokračovat také v příštím roce, kdy by se měl rekonstruovat 13. pavilon včetně prostor pro dárce krve. „Rozsah těchto úprav bude ovšem záviset také na tom, jestli bude dále pokračovat projekt výstavby nové nemocnice v Malenovicích. Podle toho bychom se rozhodovali, zda udělat jen to nejnutnější, nebo přistoupit ke kompletní rekonstrukci,“ doplnil Radomír Maráček.  


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn