Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Pacienti a návštěvníci budou od 1. února platit za vjezd do zlínské krajské nemocnice

28.1.2011

Od úterý 1. února 2011 začnou návštěvníci a pacienti Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně platit za vjezd do jejího areálu. Zdarma bude pouze vjezd na dobu 30 minut pro vyložení nebo naložení pacienta. Za každých dalších započatých 30 minut řidič zaplatí 20 korun. Pokud zůstane hospitalizovaný pacient v areálu parkovat i v nočních hodinách, pak mu bude v době od 20.00 do 5.00 účtován poplatek 10 korun za hodinu. Do nemocnice se pacienti, návštěvníci a také její zaměstnanci dostanou pouze z ulice 2. května vjezdem u 21. pavilonu – onkologického centra. Vjezd hlavní bránou KNTB bude umožněn jen sanitám, policii, hasičům.
„Cílem zpoplatnění je omezit vjezdy a parkování v nemocnici, které je chaotické a mnozí řidiči nerespektují dopravní značení. Chceme také zabránit největšímu problému, kterým je častá neprůjezdnost a blokování vozovek v areálu. Omezují tak jízdu vozidel záchranné služby a sanitek. Stanovením pravidel provozu uvnitř nemocnice zvýšíme jeho bezpečnost a plynulost,“ zdůvodnil ředitel KNTB Bohuslav Škubal.
Vyčleněním vjezdu pro pacienty, návštěvníky a zaměstnance u budovy onkologického centra by se měl také vyřešit problém přetížení křižovatky u hlavní brány KNTB, a to zejména v odpoledních hodinách.
Čas vjezdu bude vyznačen na lístku vydaném při vjezdu do areálu. Stanovený poplatek zaplatí řidič vozidla u platebního terminálu při výjezdu z nemocnice. Vjezdový lístek by si měl každý řidič hlídat, protože za jeho ztrátu zaplatí 500 korun.
Ne všichni však budou za vjezd platit. Od poplatků jsou osvobozena vozidla zdravotnické záchranné služby, dopravní a zdravotní služby, policie ČR a městské policie, hasičského záchranného sboru a havarijní služby (voda, plyn, energetika atd.).
„Platit nebudou ani zdravotně postižení pacienti s průkazem ZTP/P. Nestačí však jen označení na vozidle, ale v autě je nutná přítomnost osoby – držitele tohoto průkazu. Poplatek nebudeme chtít ani po onkologických pacientech, kteří přijíždění vozidly na ozařování,“ doplnil ředitel Škubal.
Držitelé průkazu ZTP/P a uvedení onkologičtí pacienti obdrží volné výjezdní parkovací lístky na jeden výjezd v oddělení, v němž budou ošetřeni. Volné lístky budou přísně evidovány.
Kontrolu parkování a doplňování pokladních lístků do automatů bude zajišťovat pověřený pracovník nemocnice.

28 .1.2011
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn