Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Pacient napadl v nemocnici personál a zdemoloval zařízení

20.3.2012

Nepříjemný zážitek z pondělní noci mají zdravotníci lůžkové části traumatologického oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Z dosud nevyjasněných příčin zde totiž v nočních hodinách napadl pacient zdravotnický personál a demoloval zařízení. Předběžná škoda je vyčíslena na cca 100.000 korun.
„Čtyřicetiletého opilého pacienta ze Zlínska jsme přijali v úterý, po vystřízlivění jsme ho operovali a převezli na pokoj. Zatím neznáme příčinu jeho agresivního chování, kdy napadl personál a demoloval zařízení vyšetřovny a pracovny sester. Ty musely přivolat na pomoc policii a za její asistence byl muž zpacifikován. Poté jsme mu aplikovali sedativa a uložili ho do postele na jednotce intenzivní péče. Naštěstí nebyl nikdo z personálu zraněn,“ sdělil primář traumatologického oddělení KNTB Marcel Guřan.
Zdůraznil, že útoků pacientů na personál přibývá. „Za poslední měsíc je to druhý případ. Nedávno totiž pacient napadl sestru v úrazové ambulanci. Náš zdravotnický personál je skutečně vystavován nejen verbálnímu napadení, ale i fyzickému násilí,“ řekl primář Guřan.
Nejčastěji se s případy agresivního chování pacientů setkávají zdravotníci právě v ambulancích traumatologického oddělení a také na příjmu interní kliniky. Většinou jsou pacienti vulgární, ale množí se případy fyzického napadení.
Za rok 2010 bylo hlášeno 21 napadení, z toho tři fyzická. Loni to bylo 17 případů a z nich sedm fyzických napadení. V letošním roce k dnešnímu dni už pacienti napadli personál ve čtyřech případech. „Personál většinou utrpěl pohmožděniny po kopnutí do ruky, nohy nebo hrudníku,“ doplnil primář.  

20.3.2012
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn