Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Oslavte spolu s námi Světový den dárců krve!

11.6.2018

14. červen je Světovým dnem dárců krve. Krajská nemocnice T. Bati proto 14. června 2018 pořádá na transfuzní stanici akci Daruj krev s Tescomou. Přijďte slavit tím, že darujete krev a ještě získáte dárky přímo od nemocnice nebo po vylosování hodnotné ceny firmy Tescoma.

Světovým dnem dárců krve si připomínáme ty z nás, kteří se dobrovolně a nezištně rozhodli darovat část sebe sama pro záchranu druhého člověka. Dárcovství krve je díky rozvoji medicíny a z toho plynoucí rostoucí potřebě transfúzních přípravků stále aktuálním tématem. „Dárcovství krve je potřeba se neustále věnovat, v medicíně je krev nenahraditelná. Potřebovat ji někdy může každý z nás – po úraze, po operaci nebo porodu. Krev nikdo neumí vyrobit a nelze ji ani jinak nahradit,“ uvedla primářka Hematologicko transfuzního oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Jana Pelková.

Každý dárce, který přijde darovat krev ve čtvrtek 14. června, dostane dárky od nemocnice jako poděkování za to, že nezištně pomáhá a myslí na druhé. Firma Tescoma pak pro tři vylosované příchozí dárce připravila hodnotné ceny – power gril, pánev prezident a výrobník sycených nápojů.

Děkujeme všem dárcům za to, že pomáhají.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn