Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

OPATŘENÍ NEMOCNICE KE KORONAVIRU, PROSÍME ČTĚTE

18.3.2020

Vážení pacienti,

od středy 18. března 2020 se zásadním způsobem mění režim fungování Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Zdravotnické zařízení tak reaguje na vládní krizová opatření vydaná v souvislosti s epidemiologickou situací v České republice i v celé Evropě. Naším cílem je minimalizovat riziko přenosu infekčního onemocnění novým koronavirem na zdravotníky, kteří musí nepřetržitě zajišťovat neodkladnou péči o pacienty s akutními zdravotními komplikacemi a také pravidelnou péči o chronické pacienty, pro které jsou vzhledem k jejich zdravotnímu stavu nezbytné opakované návštěvy některých ambulantních provozů.

KDY DO NEMOCNICE PŘIJÍT?
Pacienti přicházejí pouze v případě nutné a neodkladné péče, tedy při úrazu nebo při jiné náhlé akutní změně zdravotního stavu. Do nemocnice míří také ženy k porodu a dále pacienti, kteří pravidelně docházejí na infuzní terapii do onkologického stacionáře, na opakovanou léčbu pomocí hemodialýzy, do ambulance bolesti nebo do hematologického stacionáře.

KDY DO NEMOCNICE NECHODIT?
V tomto režimu jsou až do odvolání zrušeny všechny plánované operace, rovněž se ruší všechna preventivní a plánovaná vyšetření. Pacienti, kteří byli objednání na konkrétní termín, jsou nyní kontaktováni příslušným oddělením a dostávají informace o dalším postupu.

CO KDYŽ MÁM PŘÍZNAKY COVID-19?
Stále platí pokyn hygieniků, aby lidé s příznaky onemocnění, k nimž patří horečka, kašel, potíže s dýcháním, bolesti svalů a kloubů, zimnice a třesavka, nechodili do nemocničních zařízení. Zůstaňte doma a telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře nebo krajskou hygienu a domluvte se na dalším postupu. V případě ohrožení života je samozřejmě třeba přivolat záchranku.

JAK SE MĚNÍ REŽIM VSTUPU DO AREÁLU NEMOCNICE?
Součástí mimořádných opatření je i uzavření většiny vstupů a vjezdů do nemocničního areálu. Zachovány jsou pouze dva vstupy a pacienti do areálu nemocnice vstupují přes třídící místa zřízená ve speciálních stanech. 

První vstup je určen pro pacienty v akutních stavech, je vybudován před budovou 23 v prostoru před urgentním příjmem a je přístupný z Havlíčkova nábřeží. 

Druhý vstup slouží pacientům směřujícím do onkologického a hematologického stacionáře, na hemodialýzu, do ambulance bolesti, na dětskou nebo zubní pohotovost, maminkám přijíždějícím k porodu a také dárcům krve. Nachází se před budovou 21 a je přístupná z ulice Zálešná XII.

JAK JE TO S VJEZDEM DO AREÁLU NEMOCNICE?
Součástí opatření je i vyhlášení zákazu vjezdu vozidel do areálu nemocnice s výjimkou vozidel zaměstnanců, dopravy rodiček, imobilních pacientů, držitelů průkazu TP a ZTP.

JE V PROVOZU NEMOCNIČNÍ LÉKÁRNA?
Ano v provozu je hlavní lékárna u vrátnice v budově 14, provozní doba je standardní, tedy ve všední dny je to od 7.00 do 17.00 hodin, o víkendech a svátcích od 8.00 do 20.00 hodin. Lékárna v budově 26 i výdejna zdravotnických potřeb v budově 43 je uzavřena.

PŘIJÍMÁTE STÁLE DÁRCE KRVE?
Ano, dárci jsou samozřejmě vítáni a určitě je potřebujeme. I oni ovšem musejí projít třídícím místem u budovy 21, na předodběrové vyšetření pak budou čekat před budovou transfuzního oddělení, kde také vyplní prohlášení o svém zdravotním stavu. 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn