Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Onkologii KNTB dalo OFSITO 15 tis. korun, rozjíždí tak projekt na podporu onkologie

16.12.2015

Symbolický šek na 15 000 korun předal dnes primáři onkologického oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) Milanu Kohoutkovi ředitel společnosti OFSITO Bílovice Marek Šikula. Částka je již na účtu oddělení, které ji s dalšími financemi využije k postupnému zlepšování vybavenosti oddělení pro onkologické pacienty.

„Je to první finanční dar, kterým rozjíždíme dlouhodobý projekt, jehož motto je ‚Pomáhejte s námi onkologii‘. V první fázi chceme dostat do povědomí veřejnosti i firem, že mohou zlínské onkologii pomoci finančním darem. Peníze pro onkologii chceme střádat postupně. Není smyslem darovat nějakou částku jednorázově. Projekt bude mít svůj vývoj minimálně po dobu dvou let a po jeho vyhodnocení rozhodneme, co dál. Nabízí se myšlenka zřízení nadace ve prospěch onkologie KNTB, ale to ukáže čas a společná práce nás všech,“ sdělil ředitel Šikula.
    
„Za dar moc děkujeme. Vážíme si snahy a už konkrétních výsledků, kdy cílem je pomoci zlepšit péči o naše pacienty. Protože nákup přístrojů a jiného vybavení bude sloužit hlavně našim nemocným,“ řekl primář Kohoutek.  
    
K oslovení široké veřejnosti zvolila firma umístění letáčků s mottem projektu v trolejbusech MHD ve Zlíně, na světelných panelech, v časopisech i na internetu. Zaměstnanci společnosti OFSITO s.r.o. postupně začínají oslovovat své obchodní partnery a další firmy.
    
„Několik firem, které se na projektu už podílejí nebo se ho budou účastnit, jsme už našli. Finanční dary od občanů a firem nejsou tajné. Na našich internetových stránkách www.ofsito.cz najdou zájemci v odkazu Podporujeme podrobné informace. Transparentně jsou tam také zveřejněna jména nebo názvy firem a částka, kterou na onkologii přispěli. Zájemci o dobrou věc mohou navštívit i stránky „Pomáhejte s námi onkologii na facebooku,“ doplnil Šikula.  
    
Zatímco letos chce firma s projektem seznámit co nejvíce lidí a firem, pro příští rok plánuje dát projektu známou tvář. „Jednali jsme s několika známými lidí a uvidíme, kdo se tváří projektu stane,“ dodal Šikula.


16. 12. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)Ředitel M. Šikula (vlevo) předává symbolický šek primáři M. Kohoutkovi a vrchní sestře onkologie Bohumile Vojtové.


 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn