Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

OFSITO opět přispělo na onkologii KNTB, přidala se i společnost Topnatur

24.8.2016

Společnost OFSITO z Bílovic letos už podruhé přispěla na onkologii ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Dnes ředitel společnosti Marek Šikula předal primáři onkologického oddělení KNTB Milanu Kohoutkovi a vrchní sestře B. Vojtové symbolický šek na 30 000 korun. Dalších 15 000 korun věnovala slušovická společnost Topnatur, za kterou předal symbolický šek její jednatel Jaroslav Janů.
    
„Velmi si vážíme stálé přízně bílovické firmy a samozřejmě nás potěšil i finanční dar společnosti Topnatur. Peníze použijeme na nákup ultrazvuku Site Rite 8, jehož systém je určen k diagnostickému snímkování lidského těla. Jedná se o nepostradatelnou pomůcku k vyhledávání vhodného cévního přístupu u pacientů s žilní nedostatečností, u kterých je třeba zavedení katétrů PICC v rámci léčebného programu,“ řekl primář Kohoutek.
    
Ultrazvukový přístroj stojí cca 300 000 korun. Tuto částku se rozhodlo OFSITO pro onkologii KNTB získat v rámci svého dlouhodobého projektu „Pomáhejme onkologii“, který zahájila v roce 2015.
    
„Peníze pro onkologii střádáme postupně. Projekt bude mít svůj vývoj minimálně dva roky a snažíme se pro něj získat i další firmy. Po jeho vyhodnocení rozhodneme, co dál,“ sdělil Šikula.
 
„Důvodem připojení k projektu je náš zájem o podporu prevence před vznikem různých onemocnění, kterou můžeme nabídnout formou našich zdravých produktů,“ uvedl jednatel Topnatur Janů.
    
K projektu spustila společnost OFSITO webové stránky www.pomahameonkologii.cz, kde se běžní občané i firmy dozvědí, jak mohou podpořit dobrou věc. Ambasadorem projektu je herec Oldřich Navrátil.
 
 
24. 8. 2016
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)
 

Předání šeků pro zlínskou onkologii. Zprava M. Šikula, M. Kohoutek, B. Vojtová, J. Janů.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn