Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Oddělení traumatologie a centrálních operačních sálů

Oddělení traumatologie a centrálních operačních sálů

Kontrolní vyšetření budou u plánovaných pacientů provedena pouze po předchozím objednání na konkrétní čas, neobjednaní pacienti nebudou ošetřeni (mimo akutní stavy). Traumatologické ambulance č. 1, 2 - tel. 577 552 273, 577 552 377, oborná traumatologická ambulance č. 3 - tel. 577 552 374.
 

JAKOU PÉČI POSKYTUJEME
Na našem oddělení zajišťujeme komplexní léčbu všech úrazů v plném rozsahu. Máme statut  Traumacentra, kde v rámci Zlínského kraje zajišťujeme nepřetržitě příjem a odbornou komplexní léčbu pro polytraumata, sdružená poranění jako i těžká monotraumata u dětí a dospělých. 
 
Ošetřujeme nejen pacienty z bývalého okresu Zlín, ale fungujeme jako pracoviště vyššího typu pro řešení závažných poranění pro všechny nemocnice v rámci celého Zlínského kraje. Spolupracujeme s ostatními traumacentry ČR a komplikované dětské úrazy jsou konzultovány s Dětskou klinikou chirurgie, ortopedie a traumatologie v Brně. 
Traumatologické oddělení – Traumacentrum při ošetřování polytraumatu a těžkých úrazů spolupracuje s Oddělením urgentního příjmu, které zabezpečuje plynulé pokračování přednemocniční péče poskytované Zdravotnickou záchrannou službou Zlínského kraje a leteckou záchrannou službou.
Oddělení urgentního příjmu je vybaveno tzv. dispečinkem urgentního příjmu /DUP/, což je elektronický systém pro urgentní komunikaci s traumatologem i všemi specializacemi v případě urgentního stavu.
Na příjmovou část navazuje diagnostický komplement radiodiagnostického oddělení, který umožňuje neodkladné provedení potřebných vyšetření. Disponuje nejmodernějšími přístroji RTG s přenosem typu PACS, spirální CT s možností 3D rekonstrukcí, ultrasonografie, magnetická rezonance, angiografie apod.
Dále na to navazuje nepřetržitý provoz pohotovostních operačních sálů, které jsou moderně vybaveny k ošetřování dutinových i končetinových poranění, včetně zajištění aseptického prostředí a laminárního proudění vzduchu. 

Traumatologické oddělení je vybaveno moderní přístrojovou technikou i operačními nástroji a implantáty k biologické osteosyntéze všech kostí jak pro vnitřní, tak pro zevní fixaci. Mezi naše specializace patří také poranění skeletu ruky, parciální náhrady ramenního, loketního a kyčelního kloubu (CKP). V rámci polytraumatu ošetřujeme také poranění hrudníku, pánve, břicha. Máme k dispozici osteosyntetické implantáty evropské a světové úrovně jako jsou DePuy-Synthes, Johnson & Johnson, Medin, Zimmer-Biomet, Stryker, Alinex, Aura, Mitek, Lima.
Zabýváme se i sportovními úrazy, a to prakticky u všech druhů sportů. Provádíme artroskopie velkých kloubů, se kterými máme dlouholetou zkušenost. Využíváme artroskopii jako vyšetřovací a léčebnou metodu, díky níž může lékař přímo prohlédnout postižený kloub a pomocí endoskopického nástroje v něm provést chirurgický zákrok. Je to metoda miniinvazivní.
Jsme také schopni léčit následky úrazů. Zajišťujeme komplexní management při léčbě chronických posttraumatických defektů jako je moderního vlhké hojení ran i podtlaková metoda hojení. Úzce spolupracujeme se specialisty ostatních oborů – ARIM-JIP, ortopedie, břišní, cévní a hrudní chirurgie, neurochirurgie, stomatochirurgie, plastická chirurgie, ORL a dalšími. Nezřídka se na ošetřování poraněného na operačním sále podílejí simultánně dva týmy specialistů různých oborů.
 
Ošetření lehčích a středně těžkých poranění probíhá nepřetržitě v prostorách traumatologické ambulance. Ambulantní trakt disponuje celkem třemi vyšetřovnami a sádrovnou.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn