Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Od září zahajuje v KNTB provoz anesteziologická ambulance

29.8.2013

Anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), zahajuje od září provoz anesteziologické ambulance. Zajišťovat bude předanestetické vyšetření, které je součástí komplexní anesteziologické péče. Ambulance je umístěna ve 3. etáži budovy chirurgie a ordinační doba v ní bude pondělí až pátek od 7.30 do 14.00.

„Lékař - anesteziolog se specializovanou způsobilostí posoudí výsledky předoperačních vyšetření praktickým lékařem nebo internistou, které klient přinese s sebou do anesteziologické ambulance. Na základě výsledků zhodnotí riziko anesteziologické a perioperační, to znamená při a po operaci. Případně doporučí další doplňující vyšetření a opatření k minimalizaci anesteziologických a perioperačních komplikací. Pacienta poučí o výhodách a rizicích jednotlivých druhů anestezie, navrhne vhodný druh anestezie a poučí o jejím průběhu. Vše pak pacient stvrdí svým podpisem v informovaném souhlasu s anestezií a podpisem anesteziologického dotazníku,“ sdělil primář ARO Radovan Turek.

Podle něho jsou anesteziologické ambulance celorepublikovým trendem a doporučuje je Česká společnost anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ČSARIM).

„Ambulance vedou k lepší komunikaci mezi pacientem a lékařem v otázkách anestezie a zlepší předoperační přípravu. Nejsou samozřejmostí, fungují ve fakultních a v několika okresních nemocnicích,“ doplnil primář.

Ambulance zajišťuje také konziliární službu u lůžka pacienta.

O nové ambulanci jsou informováni také odborné ambulance mimo nemocnici a praktičtí lékaři. Pacienty v ní lze objednat na tel. č. 57 755 2619.

29. 8. 2013
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn