Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Oční oddělení KNTB má mikroskop s jedinečným rozlišením obrazu, je jediný v kraji

14.12.2012

Od letošního října používají lékaři očního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), jako jediní ve Zlínském kraji unikátní operační mikroskop LUMERA 700, který umožňuje jedinečné rozlišení obrazu operačního pole. Mikroskop za cca 2,8 milionu korun pořídila KNTB z vlastních zdrojů. Zatím pomocí nového mikroskopu provedli lékaři KNTB více než 350 operací. Převažovaly operace šedého zákalu a sítnice.

„Operační mikroskop je v očním lékařství základní krok k moderní medicíně. Tento přístroj je určený pro operaci předního i zadního segmentu oka. To znamená k operacím šedého a zeleného zákalu, transplantace rohovek a operacím sítnice. Díky velkému rozlišení obrazu se může chirurg v operovaném oku velmi dobře orientovat,“ sdělil primář očního oddělení KNTB Juraj Urminský.

S použitím tohoto nesmírně kvalitního mikroskopu je operační zákrok pro pacienta minimálně traumatizující, chirurg má dokonalý přehled v průběhu operace oka, což minimalizuje výskyt komplikací v průběhu zákroku. V neposlední řadě se zkracuje čas operace a urychluje doba hojení operovaného oka. Po precizně provedeném zákroku je pacient schopen vidět již druhý den po operaci.

Ročně lékaři očního oddělení KNTB uskuteční kolem 3500 operací, z toho více než 2000 operací šedého zákalu, kolem 200 operací sítnice a stejný počet plastických operací víček, zhruba 80 transplantací rohovek a desítky operací šilhavosti. „Jako jediní v celém Zlínském kraji zajišťujeme také nepřetržitou oční pohotovost včetně ošetření složitých očních úrazů,“ řekl primář.

Oční oddělení KNTB má ambulantní i lůžkovou část a může poskytovat komplexní péči o všechny oční pacienty, dospělé i děti, včetně komplikovaných případů vyžadujících pobyt v nemocnici.

14. 12. 2012
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB

    
Nový operační mikroskop v očním odd. KNTB s jedinečným rozlišením obrazu operace.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn