Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

O silvestrovské noci ošetřovali lékaři KNTB desítky lidí

1.1.2013

Desítky lidí ošetřovali o silvestrovské noci lékaři zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Mnohé z nich museli hospitalizovat a některé čeká operace.

Od půlnoci ošetřili zdravotníci traumatologického oddělení KNTB 20 pacientů, z toho většina byla opilých a s poraněním po napadení. Někteří z nich napadali i ošetřující personál a asistovat musela i policie.

„Do ambulance přicházeli pacienti například s poraněním hlavy, otřesem mozku, s odřeninami i zlomeninami. Na dnešek, tedy úterý, jsou k operaci připraveni dva pacienti se zlomeninami horní končetiny,“ řekl lékař traumatologického oddělení KNTB Ondřej Havala.

Příjmovou ambulancí interní kliniky KNTB prošlo o silvestrovské noci 15 pacientů, z toho devět muselo být hospitalizováno například kvůli intoxikaci alkoholem a léky, zažívacím potížím nebo horečkám. Pacienti, kteří mohli po ošetření odejít domů, si stěžovali například na bolesti hlavy nebo vysoký krevní tlak.

1. 1.2013
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn