Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

O silvestrovské noci bylo v krajské nemocnici rušno, lékaři ošetřovali desítky lidí

1.1.2014

Jako každým rokem také letos měli lékaři zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), plné ruce práce. Ošetřovali desítky lidí a mnoho z nich museli nechat v nemocnici k hospitalizaci, některé pacienty čekala i operace. Například ambulancemi traumatologického oddělení prošlo od 6.00 ve středu 31. prosince do 6.00 následujícího dne 77 pacientů.

„Za 24 hodin služby jsme ošetřovali například tržné rány na hlavě, popáleniny na obličeji a rukou od petard, řezné ranky od skla a další poranění. K hospitalizaci jsme přijali šest pacientů, z toho pět po půlnoci. Hned večer 31. prosince jsme operovali zlomeninu krčku. Odoperovaný je také pacient se zlomeninou kotníku a teď je připraven k operaci pacient se zlomeninou lokte,“ řekl Petr Krupka, lékař ortopedického oddělení KNTB, který měl v silvestrovskou noc na traumatologii službu.

Mezi ošetřenými byli také opilci, ale podle Krupky nebyli nijak agresivní a nemusela zasahovat ani policie.

Ani zdravotníci v příjmové ambulanci interní kliniky KNTB si na nedostatek práce nemohli stěžovat. Během služby ošetřili 22 pacientů například s bolestmi na hrudi, závratěmi, infekcí močového měchýře, dušností nebo akutní bronchitidou. Osm z ošetřených zůstalo hospitalizováno v interně mimo jiné kvůli kolapsu nebo bolesti na hrudi. Čtyři skončili v lůžkovém oddělení neurologického oddělení (mozková mrtvice, závrať…) a jeden v infekčním oddělení.

Poslední den roku 2013 se v porodnici KNTB narodily dvě děti. Prvním letošním dítětem zde narozeným je Vojtěch Šenk. Na svět přišel 1. 1. 2014 v 01.51, vážil 3250 g a měřil 50 cm. Jeho maminka Markéta Šenková je z Holešova.

1.1.2014
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn