Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

O nové lasery je velký zájem pacientů

12.6.2017

Kožní oddělení Krajské nemocnice T. Bati od jara používá dva nejmodernější vysokovýkonné nové lasery. Ty nabízejí celoročně široké spektrum typů ošetření kůže. O zákroky, z nichž některé nabízí kožní ambulance KNTB jako jediná v kraji, je velký zájem. Za tři měsíce bylo ošetřeno na 250 pacientů.

Nové lasery mají integrované vlastní chlazení, které si přístroj "vyrábí" z destilované vody. Oproti starším typům laserů umožňují šetrnější ošetření kůže a kratší rekonvalescenci po zákroku.
„K nejčastějším zákrokům patří odstranění pigmentových projevů a drobných výrůstků kůže, žilek i jiných cévních lézí a korekce všech typů jizev. Část zákroků můžeme provádět i v létě, protože máme možnost měřit hustotu pigmentu v kůži a díky tomu přizpůsobit nastavení parametrů laseru při ošetření individuálního pacienta,“ uvedla primářka kožního oddělení KNTB MUDr. Hana Tomková.

Výhodou nového neablativního frakčního laseru je také fakt, že například při léčbě akné včetně jizev, při korekci dyspigmentací kůže nebo jemných vrásek nevyžaduje zákrok prakticky žádnou rekonvalescenci a pacient může jít bezprostředně po něm do práce. Novými přístroji lze také léčit některá kožní onemocnění, u nichž jiné léčebné metody selhávají.

„Příkladem je tzv. transepidermální aplikace léčiv, kdy jsou do kůže vytvořeny drobné mikroskopické kanálky umožňující lepší průnik léčivé látky a tím zvýšení účinnosti léčby, to se týká třeba korekce keloidních jizev, vypadávání vlasů, léčby nehtové plísně nebo fotodynamické terapie kožních přednádorových stavů,“ doplnila primářka Hana Tomková. Nehtovou plíseň léčí kožní lékaři v KNTB jako jediní v kraji také kombinací klasické léčby a nejúčinnějšího pulzního neodymiového laseru o vlnové délce 1064 nanometrů.

Ošetření laserem je placenou službou, podrobnější informace najdou pacienti na webových stránkách Krajské nemocnice T. Bati.


 
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn