Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Nový urgent bude mít nejmodernější vybavení v kraji

10.9.2018

Zrekonstruovaný urgentní příjem Krajské nemocnice T. Bati s akutní péčí na jednom místě s sebou přinese i další výhody pro personál a pacienty. Především nové přístroje, nová transportní lůžka i elektronický vyvolávací systém.

Největším přínosem nového urgentního příjmu bude především soustředění akutní péče na jedno místo, což přinese například kratší čekací doby. Rekonstrukce prostor bude znamenat i lepší orientaci pro pacienty, kterou umožní barevné naváděcí pásy, pro větší bezpečnost a přehled budou moci lidé nově využít elektronický vyvolávací systém. Krajská nemocnice také získala díky evropským dotacím řadu nových přístrojů v celkové hodnotě přes tři miliony korun.

„Urgentní příjem bude vybaven novým ultrazvukem, novým defibrilátorem a EKG, přístrojem na zevní srdeční masáž, transportním ventilátorem či novou monitorovací technikou. Součástí bude také sedm transportních lůžek,“ uvedl primář Urgentního příjmu Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Michal Pisár a dodal, že moderní technologie budou srovnatelné s vybavením velkých fakultních nemocnic, což by mohlo přispět i k zájmu zdravotníků pracovat právě na urgentu ve Zlíně.

Pokud vše půjde podle plánu, nový urgentní příjem by pro první pacienty mohl začít fungovat od února příštího roku.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn