Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Novou výdejnu zdravotnických potřeb mají pacienti k dispozici přímo v nemocničním areálu

8.10.2019

Výdejnu zdravotnických potřeb otevřela v těchto dnech Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, po více než osmi letech je tak tato služba opět dostupná pacientům. Dosud si mohli běžné zdravotnické pomůcky vyzvednout v nemocniční lékárně. Nová výdejna sídlí v samostatných prostorách, pacienti v ní najdou široký sortiment ortéz, bandáží, pomůcek pro inkontinenci, kompresních punčoch, chodítek, speciální obuvi, čtecích brýlí, ale například i bezlepkových potravin.

„Jsme rádi, že můžeme tuto službu v nemocničním areálu znovu nabídnout. Pacienti po ní sami volali. Výdej pomůcek v prostorách lékárny je limitovaný jednak prostorovými, ale i provozními možnostmi. V nové výdejně si nyní mohou v klidu zdravotnické pomůcky vybrat, pro vyzkoušení nebo konzultaci mají k dispozici diskrétní kabinku, poradit se mohou s naším odborným personálem. V příštím roce plánujeme rozšířit služby i v oblasti půjčování například polohovacích postelí nebo kompenzačních pomůcek pro pacienty, o které jejich blízcí pečují v domácím prostředí,“ uvedl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel zlínské nemocnice.
 
Novou výdejnu lidé najdou v pavilonu 43 v blízkosti hlavní lékárny a vjezdové brány, přístupná je vstupem přímo z Havlíčkova nábřeží. Otevřená je ve všední dny od 7.30 do 16.00 hodin, ve středu do 16.30 hodin a v pátek do 15.30 hodin. „Výhodou pro pacienty je dostupnost této služby přímo v areálu v blízkosti nemocniční lékárny. Své pomůcky si mohou vyzvednou na poukazy pojišťoven rovnou po cestě od lékaře, nákup je samozřejmě možný i bez poukazu. Nabízíme také možnost rozvozu pomůcek po Zlíně a okolí, přičemž poukaz pro rozvoz je možné zanechat ve výdejně nebo v lékárně zlínské nemocnice. Věříme, že pacienti budou s novou službou spokojeni,“ doplnil Pavel Kurfürst, vedoucí lékárník Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Informace o sortimentu zdravotnických pomůcek lze získat také prostřednictvím kontaktů nové výdejny na telefonním čísle 577 552 600 nebo na e-mailové adrese pzt.lekarna@bnzlin.cz.

 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn