Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Novorozenecké oddělení převzalo inkubátory od Nadace Děti-kultura-sport

29.3.2011

Tři inkubátory intenzivní péče dostalo novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně od Nadace Děti-kultura-sport. Sponzorský dar v hodnotě 771.000 korun dnes symbolicky převzal ředitel KNTB Bohuslav Škubal s primářem novorozeneckého oddělení KNTB Jozefem Macko od výkonné manažerky nadace Gabriely Jelínkové.
„Jedná se o moderní přístroje, z nichž dva jsou posledním vývojovým typem dané značky a v dané kategorii nejmodernějším inkubátorem. Všechny jsou v maximální špičkové výbavě včetně řízení teploty, zvlhčování, koncentrace kyslíku. V oddělení je máme už od konce minulého roku a jsou neustále využívány. S těmito typy máme dosud velmi dobrou zkušenost, proto jsme si je vybrali,“ sdělil primář Macko. Dodal, že novorozenecké oddělení má nyní přes 20 inkubátorů.
„Jsme rádi, že můžeme pomoci novorozeneckému oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Jsme si dobře vědomi toho, že zdravotní zařízení potřebují ke zkvalitňování služeb a modernizaci především finanční prostředky, které se jim v dnešní době velmi těžce shánějí. Nadace Děti-kultura-sport spolupracuje s touto nemocnicí dlouhodobě. Víme, že takto vložené prostředky vždy pomohou dobré věci,“ dodala Jelínková.
„Za roky spolupráce jsme mohli díky darům od nadace pořídit potřebné moderní vybavení například také pro interní kliniku, rehabilitační nebo gynekologicko-porodnické oddělení. Nadace nám tím pomáhá lépe a kvalitně se postarat o naše pacienty, a za to jí patří poděkování,“ řekl ředitel KNTB Bohuslav Škubal.
Zástupci nadace dnes přivezli také velké funkční obrázkové hodiny k výzdobě novorozeneckého oddělení. Pro dětské oddělení předali pohádkové knížky, malované metry k měření výšky dětí a hry Člověče, nezlob se.
Nadace Děti-kultura-sport sponzorsky podporuje KNTB od roku 2006. Hodnota jejích darů včetně dnešního dosáhla přes 10,8 milionu korun.


Primář MUDr. J. Macko u darovaného inkubátoru, který je ve své kategorii nejmodernější.


Primář MUDr. J. Macko vysvětluje výkonné manažerce nadace G. Jelínkové funkce inkubátoru.


Dárky pro novorozenecké a dětské oddělení předala G. Jelínková (vpravo) s M. Pekařovou.


29.3.2011
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn