Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Novorozenecké oddělení KNTB dostalo od Kapky naděje přístroje za 151 tisíc korun

3.6.2015

Přístroje v hodnotě 151.000 korun získalo novorozenecké oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) od nadačního fondu Kapka naděje. Přístroje už slouží nejmenším pacientům a dnes je symbolicky primáři oddělení předala prezidentka Kapky naděje Vendula Svobodová. Zároveň rozdala miminkům v oddělení plyšové hračky.

„Dostali jsme oftalmoskop sloužící ke screeningovému vyšetření očí novorozence, novorozenecké postýlky, váhy ke zjišťování přesné hmotnosti novorozenců, odsávačky mateřského mléka a metry pro zjišťování délky novorozenců. Za všechny přístroje, které potřebujeme k zajištění dobré péče o narozené děti, děkujeme,“ řekl primář novorozeneckého oddělení KNTB Jozef Macko.

„Přízeň našim nejmenším pacientům jak v novorozeneckém, tak dětském oddělení, věnuje Kapka naděje už od roku 2002. Jsem rád, že na ně nezapomněla ani letos. Všechny přístroje, které nemocnice díky Kapce naděje získala, umožňují poskytovat nemocným dětem kvalitnější péči,“ doplnil ředitel KNTB Pavel Calábek.

3. 6. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

Váhy ke zjišťování přesné hmotnosti novorozenců V. Svobodová vyzkoušela.


V. Svobodovou přivítal ředitel P. Calábek (uprostřed) a primář J. Macko (vlevo).
 
 
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn