Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Nové poznatky si předávali čeští a slovenští mikrobiologové v Luhačovicích

7.10.2014

Nové poznatky si předávali a zkušenosti vyměňovali mikrobiologové z Čech, Moravy a Slovenska na XXII. Moravsko-slovenských mikrobiologických dnech, které se uskutečnily 2. až 4. října v Luhačovicích. Do tamního hotelu Harmonie přijelo přes 120 účastníků, kteří si vyslechli 41 přednášek. Bohaté zastoupení měla i posterová sekce.

„Program byl rozdělen do osmi bloků a zazněla sdělení z oblasti molekulárně- biologických metod v klinické mikrobiologii, zoonóz, antibiotické léčby bakteriálních infekcí, problematiky rezistence, epidemiologie infekčních nemocí, mykózy a mykotické agens, hovořilo se o diagnostických postupech, vakcinaci, technologických výhledech pro mikrobiologii a také o právu v klinické mikrobiologii,“ sdělila Nataša Bartoníková, primářka oddělení lékařské mikrobiologie zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB).

Právě její oddělení ve spolupráci s Ústavem mikrobiologie LF UP Olomouc a Spolkem lékařů ČLS JEP Zlín akci uspořádalo. Záštitu nad akcí převzal ředitel KNTB Pavel Calábek.

„Přednášky byly na vysoké odborné úrovni a účastníci si odnesli mnoho nových podnětů, které mohou využít ve své práci. A to je hlavním smyslem podobných setkání,“ dodala primářka.

7. 10. 2014
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: agentura B/P/P)

Záštitu nad akcí převzal ředitel KNTB P. Calábek. Na snímku s prim. N. Bartoníkovou.


Účastníci mikrobiologických dnů sledují přednášky.
 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn