Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Nové monitory budou hlídat dech novorozenců ve zlínské krajské nemocnici

22.3.2013

Třiatřicet monitorů BABYSENSE II, které slouží ke kontrole dechu novorozenců, předali dnes zástupci brněnské Nadace Křižovatka novorozeneckému oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Jejich celková hodnota je 95.700 korun a peníze na nákup získala nadace od sponzorů.

„S monitory máme velmi dobré zkušenosti, ještě jsme nezaznamenali reklamaci. Jsou spolehlivé a snadno se obsluhují. Nadace Křižovatka nás touto formou podporuje už 13 let a k dnešku jsme od ní dostali už 150 monitorů. Mají dvouletou životnost, takže je třeba je obměňovat. Za tyto dary samozřejmě děkujeme,“ řekl primář novorozeneckého oddělení KNTB Jozef Macko.

Monitor je měkká podložka, na které novorozenec leží. Právě novorozené děti často nedýchají pravidelně, takže alarm monitoru upozorní, že dítě nedýchá. Personál může situaci rychle řešit.

„Finance na pořízení monitorů získáváme od sponzorů. Letos se jich o darování monitorů pro zlínskou nemocnici zasloužilo sedm. Naše nadace jako jediná organizace v ČR se zaměřuje na pomoc dětem ohroženým syndromem náhlého úmrtí a za dobu svého působení od roku 1995 jsme do nemocnic, kojeneckých ústavů nebo dětských domovů v celé republice dodali už 4815 monitorů dechu,“ sdělil Vlastimil Novotný z Nadace Křižovatka.

Letošními sponzory pro KNTB jsou Česká spořitelna, a. s. (15 ks), Continental Barum s. r. o., Alpiq Generation (CZ) s.r.o., Elektrizace železnic Praha a. s. (po 4 kusech), Česká pošta s. p., Teplárna Otrokovice a. s. a MITAS a. s. (po 2 kusech).

22. 3. 2013
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

    

Zástupci sponzorů (zleva) z firmy Continental Barum, Alpiq Generation (CZ) s.r.o. a Teplárna Otrokovice s Ing. V. Novotným a primářem MUDr. J. Macko.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn