Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Nové endoskopy zkvalitní interní vyšetření

5.4.2018

Krajská nemocnice T. Bati zakoupila dvě nové endoskopické věže s příslušenstvím za necelých pět milionů korun. Jedná se o nejmodernější generaci přístrojů, která umožňuje mnohem přesnější hodnocení stavu pacienta.

Endoskopie je vyšetřovací metoda, která umožňuje vyšetření některých orgánů pomocí ohebných přístrojů s optikou. V zažívacím traktu slouží ke zjištění nebo vyloučení patologických změn sliznice a odběru vzorků z ní. „Používá se například při podezření na záněty, nádory nebo vředy, umožňuje i léčbu některých stavů jako je zástava krvácení, odstranění polypů nebo menších nádorů. Vyšetřit jsme schopni, kromě tenkého střeva, celý zažívací trakt,“ uvedl interní lékař Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Vladimír Kojecký, Ph.D.

Nová technika umožňuje také tzv. virtuální chromoendoskopii, která zpřesňuje diagnostiku – například při podezření na nádory. Endoskopické sondy jsou navíc tenčí než ty předchozí. To zlepšuje toleranci vyšetření a je šetrnější k samotnému pacientovi.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn