Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

NIS konektor zlepší při záchraně pacienta komunikaci záchranářů s KNTB

6.11.2015


K lepší komunikaci mezi záchranáři a lékaři nemocnice pořídila zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), NIS konektor. Jedná se o programové vybavení komunikující se stávajícím softwarovým produktem - Klinickým informačním systémem (KIS) a umožní zasahujícímu lékaři záchranné služby vyhledat základní životně důležité informace pacienta ve spolupracujících lůžkových, případně ambulantních zdravotnických zařízeních. Na nákup kompletní dodávky a implementaci NIS konektoru poskytl Zlínský kraj nemocnici plnou účelovou dotaci ve výši 292.820 korun.
    
„Zařízení umožňuje zasahujícímu lékaři záchranné služby odeslat v elektronické podobě výjezdovou zprávu do KIS nemocnice. Zprávu připraví s využitím speciální aplikace na speciálním mobilním zařízení a lékaři v nemocnici se tak mohou připravit na akutní příjem pacienta,“ uvedl příklad využití provozně-obchodní náměstek KNTB Roman Mádr.
    
Záchranář si díky NIS konektoru bude moci rovnou v terénu vyhledat životní údaje pacienta. Jedná se například o trvalé diagnózy, rizikové faktory, alergie a další údaje týkající se jeho zdravotního stavu.
    
„NIS konektor byl plně implementován v září tohoto roku. Jedná se o pilotní program ve Zlínském kraji, po jeho zavedení do rutinního provozu se předpokládá realizace i v ostatních nemocnicích kraje. Tím se samozřejmě zvýší kvalita péče o pacienty,“ dodal náměstek Mádr.


6. 11. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn